We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
6

Όλα τα πρωταθλήματα και διοργανώσεις σε Αλγερία

Ligue 1
Πε 11 Μάι
El Harrach
16:00
USM Alger
MC Alger
16:00
DRB Tadjenant
JS Kabylie
16:00
CS Constantine
Olympique Médéa
16:00
Belouizdad
USM Bel Abbès
16:00
RC Relizane
MC Oran
16:00
ES Setif
Hussein Dey
16:00
JS Saoura
CA Batna
16:00
MO Béjaïa
εξοπλισμός / Points
1 ES Setif SET 47
2 MC Alger ALG 40
3 USM Bel Abbès USM 38
4 USM Alger USM 36
5 Hussein Dey HUS 35
6 JS Saoura SAO 35
7 Olympique Médéa OLY 34
8 Belouizdad BEL 33
 
9 MC Oran ORA 32
10 El Harrach HAR 31
11 RC Relizane RCR 26
12 DRB Tadjenant DTA 26
13 JS Kabylie JSK 26
14 CS Constantine CON 25
15 CA Batna CAB 22
16 MO Béjaïa MOB 17
Ligue 2
Πα 28 Απρ
Skikda
-
Aïn Fakroun
Chlef
-
USM Blida
JSM Béjaïa
-
El Eulma
Khroub
-
RC Arba
ASM Oran
-
Biskra
Bordj Arreridj
-
Paradou
WA Boufarik
-
MC Saida
Amal Bou Saâda
-
GC Mascara
εξοπλισμός / Points
1 Paradou PAR 59
2 USM Blida USM 45
3 Biskra USB 42
4 JSM Béjaïa BEJ 40
5 Skikda SKI 38
6 Amal Bou Saâda AMA 36
7 MC Saida MCS 36
8 Bordj Bou Arreridj BBA 36
 
9 Chlef CHL 34
10 ASM Oran ASM 34
11 GC Mascara GCM 32
12 El Eulma EUL 30
13 Aïn Fakroun FAK 30
14 WA Boufarik BOU 28
15 Khroub KHR 25
16 RC Arba ARB 22
Liga Argelia Sub 21
Σά 06 Μάι
El Harrach Sub 21
-
USM Alger Sub 21
MC Alger Sub 21
-
Tadjenant Sub 21
Kabylie Sub 21
-
Constantine
Olympique Médéa
-
Belouizdad Sub 21
Abbès
-
Relizane
MC Oran Sub 21
-
ES Sétif Sub 21
Hussein
-
JS Saoura Sub 21
CA Batna Sub 21
-
Béjaïa
εξοπλισμός / Points
1 ES Sétif Sub 21 SET 60
2 MC Oran Sub 21 MOR 54
3 JS Saoura Sub 21 SAO 50
4 USM Alger Sub 21 ALG 43
5 Kabylie Sub 21 KAB 35
6 MO Béjaïa Sub 21 BEJ 35
7 Belouizdad Sub 21 BEL 34
8 MC Alger Sub 21 MCA 32
 
9 Hussein Dey Sub 21 HUS 28
10 USM Bel Abbès Sub 21 BAB 28
11 El Harrach Sub 21 HAR 24
12 Olympique Médéa Sub 21 OME 24
13 CS Constantine Sub 21 CON 23
14 CA Batna Sub 21 BAT 20
15 Tadjenant Sub 21 TAD 13
16 RC Relizane Sub 21 REA 11
Segunda Argelia Sub 21
Πα 03 Μάρ
El Eulma Sub 21
1-1
ASM Oran Sub 21
Aïn Fakroun
0-1
Amal Saâda
Skikda Sub21
1-1
Khroub Sub 21
Saïda Sub 21
3-2
Bordj Arreridj
Paradou Sub21
7-2
Boufarik
Blida Sub 21
2-0
Biskra Sub 21
RC Arba Sub 21
1-2
GC Mascara Sub 21
Σά 04 Μάρ
Béjaïa
0-0
Chlef Sub 21
εξοπλισμός / Points
1 Paradou Sub21 PAR 57
2 Chlef Sub 21 CHL 51
3 Blida Sub 21 BLI 40
4 ASM Oran Sub 21 ORA 39
5 JSM Béjaïa Sub 21 BEJ 36
6 El Eulma Sub 21 EUL 34
7 Bordj Bou Arreridj Sub 21 BBA 33
8 GC Mascara Sub 21 GCM 29
 
9 Biskra Sub 21 USB 26
10 Skikda Sub21 SKI 26
11 Saïda Sub 21 SAI 24
12 Amal Bou Saâda Sub 21 ABS 24
13 WA Boufarik Sub 21 WAB 23
14 RC Arba Sub 21 ARB 22
15 Khroub Sub 21 KHR 16
16 Aïn Fakroun Sub 21 AIN 11
Premier League »
Τε 26 Απρ
20:45
Arsenal
20:45
Leicester
Τε 26 Απρ
20:45
Middlesbrough
20:45
Sunderland
Τε 26 Απρ
21:00
Crystal Palace
21:00
Tottenham Hotspur
Primera Division »
Τε 26 Απρ
19:30
Barcelona
19:30
Osasuna
Τε 26 Απρ
20:30
Leganés
20:30
Las Palmas
Τε 26 Απρ
21:30
Deportivo
21:30
Real Madrid
Τε 26 Απρ
20:30
Valencia
20:30
R. Sociedad
Copa Libertadores ομάδα 4 »
Τε 26 Απρ
02:00 Ολοκληρώθηκε
San Lorenzo
2 - 1
U. Católica ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Copa Libertadores ομάδα 5 »
Τε 26 Απρ
00:30 Ολοκληρώθηκε
Atl.Tucumán
2 - 1
J. Wilstermann ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
DFB Pokal »
Τε 26 Απρ
20:45
Bayern München
20:45
B. Dortmund
Coupe de France »
Τε 26 Απρ
21:05
PSG
21:05
Monaco
Premier League »
Τε 26 Απρ
18:30
Arsenal Tula
18:30
Krylia Sovetov
Τε 26 Απρ
18:30
CSKA Moskva
18:30
Lokomotiv Moskva
Τε 26 Απρ
16:00
Gazovik Orenburg
16:00
Zenit
Τε 26 Απρ
18:30
Rubin Kazán
18:30
Terek Groznyi
Copa Argentina »
Τε 26 Απρ
00:00 Ολοκληρώθηκε
Rosario Central
1 - 0
Cañuelas ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Copa Colombia ομάδα 1 »
Τε 26 Απρ
22:00 Postponed
Jaguares FC
22:00
Junior
Τε 26 Απρ
22:00
Barranquilla
22:00
Real Cartagena
Copa Colombia ομάδα 2 »
Τε 26 Απρ
23:00
Envigado
23:00
Once Caldas
Copa Colombia ομάδα 4 »
Τε 26 Απρ
22:00
Cortuluá
22:00
Universitario Popayán
Copa Colombia ομάδα 5 »
Τε 26 Απρ
22:00 Postponed
Deportivo Cali
22:00
América de Cali
Copa Colombia ομάδα 6 »
Τε 26 Απρ
22:15
Fortaleza
22:15
Boyacá Chicó
Copa Colombia ομάδα 7 »
Τε 26 Απρ
22:00
Tigres FC
22:00
La Equidad
Allsvenskan »
Τε 26 Απρ
19:00
AFC Eskilstuna
19:00
Östersunds FK
Τε 26 Απρ
19:00
GIF Sundsvall
19:00
Elfsborg
Τε 26 Απρ
19:00
IFK Göteborg
19:00
Hammarby IF
Τε 26 Απρ
19:00
Orebro SK
19:00
Häcken
Cup »
Τε 26 Απρ
19:45
İstanbul
19:45
Fenerbahçe
Cup »
Τε 26 Απρ
18:00
AEK Athens
18:00
Olympiakos Piraeus
Pro League ομάδα 2 »
Τε 26 Απρ
20:30
Club Brugge
20:30
KV Oostende
Pro League ομάδα 3 »
Τε 26 Απρ
20:30
Mechelen
20:30
Sint-Truiden
Τε 26 Απρ
20:30
AS Eupen
20:30
Genk
Τε 26 Απρ
20:30
Mouscron Peruwelz
20:30
Lokeren
Cup »
Τε 26 Απρ
17:00
Mladá Boleslav
17:00
SFC Opava
Primera B Nacional »
Τε 26 Απρ
22:00
Dep. Santamarina
22:00
Boca Unidos
Τε 26 Απρ
22:00
Flandria
22:00
Central Córdoba SdE
Τε 26 Απρ
22:00
JU Gualeguaychu
22:00
Almagro
Τε 26 Απρ
22:00
Los Andes
22:00
Ferro Carril Oeste
Τε 26 Απρ
22:00
Gimnasia Jujuy
22:00
All Boys
Τε 26 Απρ
22:00
Nueva Chicago
22:00
Guillermo Brown
Τε 26 Απρ
22:00
Argentinos Juniors
22:00
Brown Adrogue
Τε 26 Απρ
22:00
Instituto
22:00
Atlético Paraná
Τε 26 Απρ
22:00
Chacarita Juniors
22:00
Villa Dálmine
Τε 26 Απρ
22:00
Martín Tucumán
22:00
Douglas Haig
Τε 26 Απρ
22:00
Crucero del Norte
22:00
Estudiantes de San Luis
1. HNL »
Τε 26 Απρ
18:00
Inter Zapresic
18:00
HNK Cibalia Vinkovci
Τε 26 Απρ
20:00
Hajduk Split
20:00
RNK Split
Τε 26 Απρ
16:00
Lokomotiva
16:00
Istra 1961
Copa Lega Pro »
Τε 26 Απρ
17:00
Venezia
17:00
Matera
Copa de la Liga Japón ομάδα 1 »
Τε 26 Απρ
12:00
Consadole Sapporo
12:00
Omiya Ardija
Τε 26 Απρ
12:00
Vegalta Sendai
12:00
Shimizu S-Pulse
Τε 26 Απρ
12:00
Júbilo Iwata
12:00
FC Tokyo
Copa de la Liga Japón ομάδα 2 »
Τε 26 Απρ
12:00
Vissel Kobe
12:00
Sanfrecce Hiroshima
Τε 26 Απρ
12:00
Sagan Tosu
12:00
Cerezo Osaka
Τε 26 Απρ
12:30
Yokohama Marinos
12:30
Albirex Niigata
PSL »
Τε 26 Απρ
19:30
Platinum Stars
19:30
Free State Stars
Τε 26 Απρ
19:30
Orlando Pirates
19:30
Baroka
Copa de Austria »
Τε 26 Απρ
20:30
Rapid Wien
20:30
LASK Linz
Τε 26 Απρ
18:00
Admira Wacker Mö.
18:00
Salzburg
First Division »
Τε 26 Απρ
20:45
Hibernian FC
20:45
Raith Rovers FC
Cup »
Τε 26 Απρ
17:00
Botev Plovdiv
17:00
Vereya
Cup »
Τε 26 Απρ
17:00
MFK Mykolaiv
17:00
Dinamo Kiev
Τε 26 Απρ
19:00
Shakhtar Donetsk
19:00
Dnipro Dnipropetrovsk
Magyar Kupa »
Τε 26 Απρ
16:00
Budapesti Vasas
16:00
Mezőkövesd-Zsory
Τε 26 Απρ
18:00
Ferencvárosi
18:00
Budafoki

Follow BeSoccer on Facebook