Ligue 1 »
Sat 16 Δεκ
20:00
Caen
20:00
Guingamp
Sat 16 Δεκ
20:00
Dijon FCO
20:00
Lille
Sat 16 Δεκ
20:00
Montpellier
20:00
Metz
Sat 16 Δεκ
17:00 Ημίχρονο
Rennes
0 - 2
PSG
Sat 16 Δεκ
20:00
Strasbourg
20:00
Toulouse
Sat 16 Δεκ
20:00
Troyes
20:00
Amiens SC
Ligue 2 »
Sat 16 Δεκ
14:55 Ολοκληρώθηκε
Stade de Reims
5 - 1
Valenciennes ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
National »
Sat 16 Δεκ
15:00 Ολοκληρώθηκε
Creteil
2 - 3
Red Star ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
CFA ομάδα 1 »
Sat 16 Δεκ
18:00
Grasse
18:00
Tarbes
Sat 16 Δεκ
18:00 παιχνίδι οντας 5'
Marignane Gignac
0 - 0
Colomiers
Sat 16 Δεκ
18:00
Ol. Marseille II
18:00
Hyères
Sat 16 Δεκ
18:00
Monaco II
18:00
Bergerac
Sat 16 Δεκ
18:00
Sète
18:00
Paulhan/Pézenas
Sat 16 Δεκ
18:00
Stade Bordelais
18:00
Nice II
Sat 16 Δεκ
18:00
Sporting Toulon
18:00
Mont-Marsan
Sat 16 Δεκ
19:00
Fréjus
19:00
FC Martigues
CFA ομάδα 2 »
Sat 16 Δεκ
17:00 Ημίχρονο
Andrézieux
2 - 0
Monts Or Azergues
Sat 16 Δεκ
18:00
Épinal
18:00
Jura Sud
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 5'
Olympique Lyon II
0 - 0
Belfort
Sat 16 Δεκ
18:00
Saint-Priest
18:00
Le Puy
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 5'
Schiltigheim
0 - 0
Raon-l'Etape
Sat 16 Δεκ
18:00
Saint-Louis Neuweg
18:00
Montceau
Sat 16 Δεκ
17:00
Villefranche
17:00
Yzeure
CFA ομάδα 3 »
Sat 16 Δεκ
20:00
Bastia-Borgo
20:00
Drancy
Sat 16 Δεκ
18:00
Beauvais Oise
18:00
US Fleury-Merogis
Sat 16 Δεκ
18:00
Furiani Agliani
18:00
St Geneviève
Sat 16 Δεκ
18:00
Iris Club Croix
18:00
Amiens AC
Sat 16 Δεκ
16:00
Lens II
16:00
Sedan
Sat 16 Δεκ
18:00
Maur Lusitanos
18:00
Poissy
Sat 16 Δεκ
17:00
Reims II
17:00
Lille II
Sat 16 Δεκ
18:00
V.Châtillon
18:00
Arras
CFA ομάδα 4 »
Sat 16 Δεκ
19:00
Boulogne-Billancou
19:00
Stade Rennes II
Sat 16 Δεκ
18:00 παιχνίδι οντας 45'
Le Havre II
0 - 2
Le Mans
Sat 16 Δεκ
18:00
Lorient II
18:00
Vitré
Sat 16 Δεκ
18:00
Mantes
18:00
Stade Briochin
Sat 16 Δεκ
18:00
Romorantin
18:00
Fontenay
Sat 16 Δεκ
18:00
Saint-Malo
18:00
Granville
Sat 16 Δεκ
18:00
Trelissac
18:00
St-Pryvé St-Hilaire
Sat 16 Δεκ
19:00
Limoges
19:00
Chartres
CFA 2 ομάδα 1 »
Sat 16 Δεκ
18:00
Thiers
18:00
Bourg en Bresse II
Sat 16 Δεκ
18:00
Chambéry
18:00
Aurillac Arpajon
Sat 16 Δεκ
18:00
Vaulx
18:00
Ain Sud
Sat 16 Δεκ
18:00
Saint-Étienne II
18:00
Volvic
Sat 16 Δεκ
18:00
Montluçon
18:00
Clermont II
Sat 16 Δεκ
17:00
Chamalières
17:00
Limonest
CFA 2 ομάδα 2 »
Sat 16 Δεκ
18:00
Pontarlier
18:00
CS Louhans Cuiseaux
Sat 16 Δεκ
18:00
Clémenceau
18:00
Selongey
Sat 16 Δεκ
18:00
Besancon RC
18:00
Auxerre II
Sat 16 Δεκ
17:00
Dijon II
17:00
FC Gueugnon
Sat 16 Δεκ
18:00
Sochaux II
18:00
Saint Vit
CFA 2 ομάδα 3 »
Sat 16 Δεκ
18:00
Brest II
18:00
Saint-Colomban Locminé
Sat 16 Δεκ
18:30
Concarneau II
18:30
Pontivy
Sat 16 Δεκ
20:00
Guichen
20:00
Vilaine Atlantique
Sat 16 Δεκ
18:00
Lannion
18:00
Montagnarde
Sat 16 Δεκ
18:00
Dinan-Léhon
18:00
Guingamp II
Sat 16 Δεκ
18:30
Plabennec
18:30
Ergué-Gaberic
CFA 2 ομάδα 4 »
Sat 16 Δεκ
18:00
Tourangeau
18:00
Montargis
Sat 16 Δεκ
19:00
Blois
19:00
Châteauroux II
Sat 16 Δεκ
19:00
Bourges Foot
19:00
Vierzon
Sat 16 Δεκ
18:00
Tours II
18:00
Étoile Bleue
CFA 2 ομάδα 5 »
Sat 16 Δεκ
16:00
Sarre-Union
16:00
Biesheim
Sat 16 Δεκ
16:00
FCSR Haguenau
16:00
Trémery
Sat 16 Δεκ
16:00
Troyes II
16:00
Prix lès Mézières
Sat 16 Δεκ
18:00
FC Mulhouse
18:00
Lunéville
CFA 2 ομάδα 6 »
Sat 16 Δεκ
18:00
US Maubeuge
18:00
Feignies
Sat 16 Δεκ
18:00
Dunkerque II
18:00
ES Wasquehal
Sat 16 Δεκ
18:00
Senlis
18:00
Grande-Synthe
Sat 16 Δεκ
18:00
Roye-Noyon
18:00
Olympique St Quentin
Sat 16 Δεκ
19:00
Ailly Sur Somme
19:00
Tourcoing
CFA 2 ομάδα 7 »
Sat 16 Δεκ
18:00
Alençon
18:00
Pacy Ménilles
Sat 16 Δεκ
18:00
Quevilly II
18:00
Dives
Sat 16 Δεκ
18:00
Mondeville
18:00
Bayeux
Sat 16 Δεκ
18:00
Avranches II
18:00
Dieppe
Sat 16 Δεκ
18:00
Evreux 27
18:00
Saint-Lô Manche
Sat 16 Δεκ
14:30
Caen II
14:30
Rouen II
CFA 2 ομάδα 8 »
Sat 16 Δεκ
18:00
Niort II
18:00
Pau II
Sat 16 Δεκ
18:00
Genêts d'Anglet
18:00
Angouleme
Sat 16 Δεκ
18:30
Poitiers
18:30
Mérignac-Arlac
Sat 16 Δεκ
15:00
Lège-Cap-Ferret
15:00
FC Libourne Saint Seurin
Sat 16 Δεκ
19:00
Bressuire
19:00
Girondins de Burdeos II
CFA 2 ομάδα 9 »
Sat 16 Δεκ
18:00
Blagnac
18:00
Montpellier II
Sat 16 Δεκ
18:00
Agde
18:00
Rodéo FC Toulouse
Sat 16 Δεκ
18:00
Canet
18:00
Castanet
Sat 16 Δεκ
17:00
Nîmes II
17:00
Avenir Foot Lozère
Sat 16 Δεκ
19:00
Olympique Alès
19:00
Balma
Sat 16 Δεκ
18:00
Toulouse II
18:00
Luzenac
CFA 2 ομάδα 10 »
Sat 16 Δεκ
18:00
Angers II
18:00
Les Herbiers II
Sat 16 Δεκ
18:00
La Roche VF
18:00
La Suze
Sat 16 Δεκ
18:00
Sablé
18:00
Le Poiré-sur-Vie
Sat 16 Δεκ
18:30
Laval II
18:30
Nantes II
Sat 16 Δεκ
18:00
Challans
18:00
RC La Flèche
Sat 16 Δεκ
18:30
USSA Vertou
18:30
Change
CFA 2 ομάδα 11 »
Sat 16 Δεκ
18:00
Le Pontet
18:00
Cannet Rocheville
Sat 16 Δεκ
15:00
Aubagne
15:00
Gémenos
Sat 16 Δεκ
18:00
Île-Rousse
18:00
Bastia II
Sat 16 Δεκ
16:00
Cannes
16:00
Saint-Rémoise
Sat 16 Δεκ
14:30
Marseille Endoume
14:30
Lucciana
Sat 16 Δεκ
14:30
EF Bastia
14:30
Villefranche SJB
CFA 2 ομάδα 12 »
Sat 16 Δεκ
18:00
Saint-Ouen-l'Aumô
18:00
Noisy-le-Sec
Sat 16 Δεκ
15:00
Les Ulis
15:00
Blanc Mesnil
Ligue 1
Πα 15 Δεκ
Saint Etienne
0-4
Monaco
Sat 16 Δεκ
Rennes
0-2
PSG
Caen
20:00
Guingamp
Strasbourg
20:00
Toulouse
Troyes
20:00
Amiens SC
Montpellier
20:00
Metz
Dijon FCO
20:00
Lille
Κυ 17 Δεκ
Nantes
15:00
Angers SCO
Nice
17:00
Girondins Bordeaux
Olympique Lyonnais
21:00
Olympique
Team / Points
1 PSG PSG 47
2 Monaco MON 38
3 Olympique Lyonnais LYO 35
4 Olympique Marseille MAR 35
5 Nantes NAN 27
6 Rennes REN 25
7 Montpellier MPL 23
8 Nice NIC 23
9 Caen CAE 23
10 Guingamp GUI 22
 
11 Amiens SC AMI 21
12 Strasbourg STR 21
13 Dijon FCO DIJ 21
14 Girondins Bordeaux GIR 20
15 Saint Etienne ASS 20
16 Toulouse TFC 19
17 Troyes TRO 18
18 Lille LIL 18
19 Angers SCO ANG 15
20 Metz MET 5
Ligue 2
Πα 15 Δεκ
Ajaccio
3-1
Auxerre
Quevilly
1-4
Stade Brestois
Nancy
0-1
Paris FC
Le Havre
2-1
Niort
Gazélec Ajaccio
20:00
Nîmes
Clermont
0-2
Sochaux
Chateauroux
0-0
Orléans
Bourg-Péronnas
2-2
Lorient
Sat 16 Δεκ
Stade de Reims
5-1
Valenciennes
Δε 18 Δεκ
Lens
20:45
Tours
Team / Points
1 Stade de Reims REI 44
2 Nîmes NÎM 37
3 Ajaccio AJA 34
4 Le Havre LHA 34
5 Stade Brestois BRE 34
6 Paris FC PFC 34
7 Lorient LOR 33
8 Sochaux FCS 30
9 Clermont CLE 29
10 Chateauroux CHA 28
 
11 Niort NIO 25
12 Valenciennes VAL 25
13 Orléans ORL 23
14 Gazélec Ajaccio GAZ 23
15 Nancy ASN 20
16 Auxerre AUX 19
17 Lens LEN 18
18 Bourg-Péronnas BOU 17
19 Quevilly QUE 12
20 Tours TOU 5
National
Πα 15 Δεκ
Boulogne
1-1
Cholet
Sannois Gratien
2-1
Avranches
Concarneau
20:00
Bastia
Rodez
0-0
Consolat Marseille
Chambly
3-0
Stade Lavallois
Lyon-Duchère
1-1
Béziers
Dunkerque
2-3
Pau FC
Les Herbiers
0-1
Grenoble
Sat 16 Δεκ
Creteil
2-3
Red Star
Team / Points
1 Rodez ROD 29
2 Red Star RED 27
3 Grenoble GRE 27
4 Cholet CHO 25
5 Sannois Gratien SAN 23
6 Pau FC PAU 21
7 Dunkerque DUN 21
8 Béziers BEZ 20
9 Lyon-Duchère LYO 20
 
10 Stade Lavallois STL 19
11 Boulogne USB 17
12 Creteil LUS 16
13 Chambly CHA 15
14 Concarneau CON 14
15 Les Herbiers LES 14
16 Consolat Marseille CON 14
17 Avranches AVR 13
18 Bastia BAS 0
ομάδα 1
Sat 16 Δεκ
Grasse
18:00
Tarbes
Marignane Gignac
0-0
Colomiers
Ol. Marseille II
18:00
Hyères
Monaco II
18:00
Bergerac
Sète
18:00
Paulhan/Pézenas
Stade Bordelais
18:00
Nice II
Sporting Toulon
18:00
Mont-Marsan
Fréjus
19:00
FC Martigues
Team / Points
1 Colomiers COL 26
2 Marignane Gignac MGG 26
3 FC Martigues FCM 24
4 Bergerac BER 22
5 Sporting Toulon Var SPO 22
6 Hyères HYE 21
7 Monaco II MON 20
8 Fréjus St-Raphaël FRE 19
 
9 Sète SÈT 16
10 Nice II NIC 15
11 Grasse GRA 14
12 Mont-Marsan MON 13
13 Paulhan/Pézenas PAU 13
14 Ol. Marseille II MAR 11
15 Stade Bordelais STA 11
16 Tarbes TAR 10
ομάδα 2
Πα 15 Δεκ
Annecy
1-1
PSG II
Sat 16 Δεκ
Olympique Lyon II
0-0
Belfort
Schiltigheim
0-0
Raon-l'Etape
Andrézieux
2-0
Monts Or Azergues
Villefranche
17:00
Yzeure
Épinal
18:00
Jura Sud
Saint-Priest
18:00
Le Puy
Saint-Louis Neuweg
18:00
Montceau
Team / Points
1 Andrézieux AND 31
2 Villefranche VIL 25
3 Annecy ANN 23
4 Olympique Lyon II OLY 22
5 Épinal SPI 19
6 Le Puy LPV 19
7 PSG II PSG 18
8 Saint-Priest SAI 18
 
9 Belfort BEL 17
10 Jura Sud JUR 17
11 Saint-Louis Neuweg SAI 17
12 Yzeure YZE 15
13 Schiltigheim SCH 15
14 Montceau MON 15
15 Monts Or Azergues MOA 12
16 Raon-l'Etape RAO 6
ομάδα 3
Sat 16 Δεκ
Lens II
16:00
Sedan
Reims II
17:00
Lille II
Beauvais Oise
18:00
US Fleury-Merogis
Furiani Agliani
18:00
St Geneviève
Iris Club Croix
18:00
Amiens AC
Maur Lusitanos
18:00
Poissy
V.Châtillon
18:00
Arras
Bastia-Borgo
20:00
Drancy
Team / Points
1 US Fleury-Merogis FLE 28
2 Bastia-Borgo FBB 26
3 St Geneviève STG 23
4 Maur Lusitanos SML 22
5 Sedan SED 21
6 Drancy DRA 21
7 V.Châtillon VCH 19
8 Arras ARR 18
 
9 Amiens AC AAC 17
10 Poissy POI 14
11 Lille II LIL 14
12 Furiani Agliani FUR 14
13 Beauvais Oise ASB 11
14 Lens II LEN 11
15 Reims II REI 10
16 Iris Club de Croix IRI 10
ομάδα 4
Sat 16 Δεκ
Le Havre II
0-2
Le Mans
Lorient II
18:00
Vitré
Mantes
18:00
Stade Briochin
Romorantin
18:00
Fontenay
Saint-Malo
18:00
Granville
Trelissac
18:00
St-Pryvé
Boulogne-Billancou
19:00
Stade Rennes II
Limoges
19:00
Chartres
Team / Points
1 Le Mans LMU 31
2 Romorantin ROM 27
3 Lorient II LOR 25
4 Saint-Malo SAI 23
5 Chartres CHA 19
6 Limoges LIM 19
7 Stade Briochin STA 19
8 Vitré VIT 17
 
9 Boulogne-Billancourt BOU 17
10 Granville GRA 15
11 St-Pryvé St-Hilaire STP 15
12 Le Havre II LEH 14
13 Mantes MAN 13
14 Trelissac TRE 10
15 Fontenay FON 9
16 Stade Rennes II STA 7
ομάδα 1
Sat 16 Δεκ
Chamalières
17:00
Limonest
Thiers
18:00
Bourg Bresse
Chambéry
18:00
Aurillac Arpajon
Vaulx
18:00
Ain Sud
Saint-Étienne II
18:00
Volvic
Montluçon
18:00
Clermont II
Κυ 17 Δεκ
Ytrac
14:30
Bourgoin-Jallieu
Team / Points
1 Bourgoin-Jallieu BOU 29
2 Saint-Étienne II SAE 23
3 Clermont II CLE 20
4 Aurillac Arpajon AUR 19
5 Chamalières CHA 17
6 Bourg en Bresse II BEB 17
7 Thiers THI 16
 
8 Ain Sud AIN 13
9 Limonest LIM 12
10 Chambéry CHA 11
11 Ytrac YTR 11
12 Vaulx VAU 10
13 Volvic VOL 9
14 Montluçon MON 6
ομάδα 2
Sat 16 Δεκ
Dijon II
17:00
FC Gueugnon
Pontarlier
18:00
Louhans Cuiseaux
Clémenceau
18:00
Selongey
Besancon RC
18:00
Auxerre II
Sochaux II
18:00
Saint Vit
Κυ 17 Δεκ
Saint-Apollinaire
14:30
Jura Dolois
Avallon CO
14:30
Besancon FC
Team / Points
1 Dijon II DIJ 27
2 Sochaux II SOC 27
3 Pontarlier PON 23
4 CS Louhans Cuiseaux CSL 21
5 Auxerre II AUX 20
6 Besancon FC BFC 19
7 Besancon RC BRC 17
8 Jura Dolois JUR 14
 
9 Saint Vit SVU 14
10 FC Gueugnon FCG 12
11 Avallon CO AVA 11
12 Saint-Apollinaire APO 8
13 Selongey SEL 6
14 Quetigny QUE 6
15 Clémenceau Besançon CLE 2
ομάδα 3
Sat 16 Δεκ
Brest II
18:00
Saint-Colomban
Lannion
18:00
Montagnarde
Dinan-Léhon
18:00
Guingamp II
Concarneau II
18:30
Pontivy
Plabennec
18:30
Ergué-Gaberic
Guichen
20:00
Vilaine Atlantique
Κυ 17 Δεκ
Tour d'Auvergne
15:00
Vannes
Team / Points
1 Vannes VAN 27
2 Brest II BRE 26
3 Plabennec PLA 24
4 Vilaine Atlantique VIL 17
5 Guingamp II GUI 17
6 Saint-Colomban Locminé LOC 14
7 Dinan-Léhon DIN 13
 
8 Concarneau II CON 13
9 Pontivy PON 13
10 Guichen GUI 13
11 Lannion LAN 12
12 Montagnarde MON 11
13 La Tour d'Auvergne LAT 8
14 Ergué-Gaberic ERG 4

Follow BeSoccer on Facebook