Bundesliga »
Sat 16 Δεκ
18:30
B. Dortmund
18:30
Hoffenheim
Sat 16 Δεκ
15:30 Ολοκληρώθηκε
Köln
1 - 0
Wolfsburg ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
15:30 Ολοκληρώθηκε
Werder Bremen
2 - 2
Mainz 05 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
15:30 Ολοκληρώθηκε
Eintracht
2 - 2
Schalke 04 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
15:30 Ολοκληρώθηκε
FC Augsburg
3 - 3
SC Freiburg ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
15:30 Ολοκληρώθηκε
Stuttgart
0 - 1
Bayern München ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
2. Liga »
Sat 16 Δεκ
13:00 Ολοκληρώθηκε
Erzgebirge Aue
1 - 1
Heidenheim ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
13:00 Ολοκληρώθηκε
Kaiserslautern
1 - 1
Nürnberg ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
13:00 Ολοκληρώθηκε
Jahn Regensburg
3 - 2
Arminia Bielefeld ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
3. Liga »
Sat 16 Δεκ
14:00 Ολοκληρώθηκε
Unterhaching
1 - 0
Werder Bremen II ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
14:00
Preußen Münster
14:00
Rot-Weiss Erfurt
Sat 16 Δεκ
14:00 Ολοκληρώθηκε
Magdeburg
3 - 0
SG Sonnenhof Großaspach ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
14:00 Ολοκληρώθηκε
Hansa Rostock
0 - 3
Sportfreunde Lotte ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
14:00 Ολοκληρώθηκε
Zwickau
3 - 2
Chemnitzer ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
13:00 Ολοκληρώθηκε
Carl Zeiss Jena
4 - 3
Wehen Wiesbaden ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
14:00 Ολοκληρώθηκε
Würzburger
2 - 0
Meppen ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Regionalliga ομάδα 2 »
Sat 16 Δεκ
14:00 Postponed
Germania Egestorf
14:00
Weiche Flensburg
Sat 16 Δεκ
14:30 Postponed
Eintracht
14:30
Jeddeloh
Regionalliga ομάδα 3 »
Sat 16 Δεκ
14:00
Erndtebrück
14:00
Verl
Sat 16 Δεκ
14:00 Postponed
Wuppertaler SV
14:00
Wattenscheid 09
Sat 16 Δεκ
14:00 Postponed
Wiedenbrück
14:00
Bonner SC
Sat 16 Δεκ
14:00 Postponed
Alemannia Aachen
14:00
Viktoria Köln
Sat 16 Δεκ
14:00 Postponed
Rot-Weiß
14:00
Rödinghausen
Regionalliga ομάδα 4 »
Sat 16 Δεκ
13:30 Postponed
Luckenwalde
13:30
Berliner AK 07
Sat 16 Δεκ
13:00
Oberlausitz
13:00
Auerbach
Oberliga ομάδα 2 »
Oberliga ομάδα 5 »
Sat 16 Δεκ
14:00 παιχνίδι οντας 45'
Buchholz
0 - 0
Rugenbergen
Sat 16 Δεκ
13:00 παιχνίδι οντας 45'
Türkiye
0 - 0
Condor Hamburg
Oberliga ομάδα 6 »
Sat 16 Δεκ
14:00
Arminia Hannover
14:00
SVG Göttingen
Sat 16 Δεκ
14:00
Heeslinger SC
14:00
Lupo-Martini
Oberliga ομάδα 7 »
Sat 16 Δεκ
13:00 Ολοκληρώθηκε
CFC Hertha 06
1 - 2
Anker Wismar ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
13:00 Postponed
Mecklenburg
13:00
FC Frankfurt
Oberliga ομάδα 10 »
Sat 16 Δεκ
15:00 Postponed
Siegen
15:00
Hammer SpVg
Oberliga ομάδα 11 »
Sat 16 Δεκ
14:30 Ολοκληρώθηκε
Gonsenheim
5 - 2
Eppelborn ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Oberliga ομάδα 12 »
Sat 16 Δεκ
14:15
Straelen 1919
14:15
Cronenberger
Sat 16 Δεκ
16:00
FC Bocholt
16:00
Germania Ratingen
Sat 16 Δεκ
16:00
Speldorf
16:00
Velbert
Sat 16 Δεκ
16:00
TSG Vohwinkel 80
16:00
Jahn Hiesfeld
Sat 16 Δεκ
16:00
Turu 1880 Dusseld.
16:00
SF Baumberg
Sat 16 Δεκ
14:30 Ολοκληρώθηκε
Hilden
4 - 2
Schwarz-Weiss Essen ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Bundesliga
Πα 15 Δεκ
Borussia
3-1
Hamburger SV
Sat 16 Δεκ
Köln
1-0
Wolfsburg
Werder Bremen
2-2
Mainz 05
Eintracht
2-2
Schalke 04
FC Augsburg
3-3
SC Freiburg
Stuttgart
0-1
Bayern München
B. Dortmund
18:30
Hoffenheim
Κυ 17 Δεκ
Hannover 96
15:30
B. Leverkusen
RB Leipzig
18:00
Hertha BSC
Team / Points
1 Bayern München BYM 41
2 Schalke 04 S04 30
3 RB Leipzig RBL 28
4 Borussia Monchengladbach MON 28
5 B. Leverkusen LEV 27
6 Hoffenheim HOF 26
7 Eintracht Frankfurt EIN 26
8 B. Dortmund BVB 25
9 FC Augsburg AUG 24
 
10 Hannover 96 HAN 22
11 Hertha BSC HER 21
12 Wolfsburg WOL 19
13 SC Freiburg SCF 19
14 Stuttgart STU 17
15 Mainz 05 M05 17
16 Werder Bremen BRE 15
17 Hamburger SV HSV 15
18 Köln COL 6
2. Liga
Πα 15 Δεκ
Union Berlin
1-2
Ingolstadt 04
Braunschweig
0-1
Fortuna
Sat 16 Δεκ
Erzgebirge Aue
1-1
Heidenheim
Kaiserslautern
1-1
Nürnberg
Jahn Regensburg
3-2
Arminia Bielefeld
Κυ 17 Δεκ
Greuther Fürth
13:30
Darmstadt 98
MSV Duisburg
13:30
Dynamo Dresden
Sandhausen
13:30
Holstein Kiel
Δε 18 Δεκ
FC St. Pauli
20:30
Bochum
Team / Points
1 Fortuna Düsseldorf F95 34
2 Holstein Kiel HOL 33
3 Nürnberg FCN 33
4 Ingolstadt 04 ING 28
5 1. FC Union Berlin UNB 26
6 Jahn Regensburg SSV 25
7 Arminia Bielefeld ARB 25
8 Sandhausen SVS 24
9 Dynamo Dresden SGD 23
 
10 Bochum BOC 23
11 MSV Duisburg MSV 23
12 Erzgebirge Aue ERZ 23
13 Braunschweig EBT 22
14 Heidenheim HEI 22
15 FC St. Pauli STP 21
16 Darmstadt 98 DAR 18
17 Greuther Fürth SGF 17
18 Kaiserslautern KAI 12
ομάδα 1
Πα 01 Δεκ
1860 München
3-0
Schalding-Heining
Sat 02 Δεκ
Seligenporten
14:00
Buchbach
FC Pipinsried
14:00
Nürnberg II
Ingolstadt 04 II
14:00
Wacker Burghausen
VfR Garching
3-0
Memmingen
Greuther Fürth
14:00
Bayreuth SpVgg
Augsburg II
0-1
Eichstätt
Illertissen
14:00
Rosenheim
Δε 04 Δεκ
Schweinfurt
20:15
Bayern München
Team / Points
1 1860 München 186 48
2 Nürnberg II NUR 41
3 Ingolstadt 04 II ING 39
4 Bayern München II BAY 39
5 Schweinfurt SCH 38
6 Illertissen ILL 36
7 Schalding-Heining SCH 33
8 Rosenheim ROS 31
9 Eichstätt EIC 30
10 Augsburg II AUG 29
 
11 Wacker Burghausen WAC 29
12 VfR Garching VRG 29
13 Buchbach BUC 29
14 FC Pipinsried FCP 29
15 Bayreuth SpVgg BAY 23
16 Greuther Fürth II GRE 22
17 Seligenporten SEL 21
18 Memmingen MEM 20
19 Unterföhring UNT 9
ομάδα 2
Πα 17 Νοέ
St. Pauli II
2-3
Eintracht
Sat 18 Νοέ
Hamburger SV II
1-1
Weiche Flensburg
Hannover 96 II
0-0
Altona 93
Germania Egestorf
0-2
Wolfsburg II
Eutin 08
1-1
Eintracht
Κυ 19 Νοέ
Havelse
1-0
Schwarz-Weiss
Πα 15 Δεκ
Drochtersen Assel
0-0
Borussia
Κυ 21 Jan
LSK Hansa
14:00
VfB Oldenburg
Wed 21 Μάρ
Jeddeloh
19:00
Lübeck
Team / Points
1 Hamburger SV II HAM 40
2 Weiche Flensburg WEI 34
3 Wolfsburg II WOL 31
4 Lübeck LUB 28
5 Germania Egestorf GER 27
6 Eintracht Norderstedt EIN 27
7 St. Pauli II STP 25
8 Jeddeloh JED 25
9 Eintracht Braunschweig II EIB 25
 
10 Hannover 96 II HAN 23
11 Drochtersen / Assel DRO 23
12 Havelse HAV 16
13 LSK Hansa LSK 14
14 VfB Oldenburg VFB 13
15 BSV Schwarz-Weiss rehden BSV 13
16 Eutin 08 EUT 12
17 Borussia Hildesheim BOR 11
18 Altona 93 ALT 10
ομάδα 3
Πα 15 Δεκ
Fortuna
19:00
Borussia
Köln II
0-2
RW Essen
KFC Uerdingen 05
19:30
Wegberg-Beeck
Sat 16 Δεκ
Erndtebrück
14:00
Verl
Wuppertaler SV
14:00
Wattenscheid 09
Wiedenbrück
14:00
Bonner SC
Alemannia Aachen
14:00
Viktoria Köln
Rot-Weiß
14:00
Rödinghausen
Κυ 17 Δεκ
Borussia Dortmund
13:00
Westfalia Rhynern
Team / Points
1 Viktoria Köln VIK 39
2 KFC Uerdingen 05 KFC 39
3 Wiedenbrück WIE 31
4 Borussia Dortmund II BOR 31
5 Alemannia Aachen AAA 30
6 Wuppertaler SV WUP 29
7 Rot-Weiß Oberhausen ROT 29
8 Rödinghausen ROD 27
9 Verl VER 27
 
10 RW Essen ROT 26
11 Wattenscheid 09 WAT 26
12 Borussia Mönchengladbach II BOR 26
13 Fortuna Düsseldorf II FOR 24
14 Bonner SC BSC 17
15 Wegberg-Beeck WEG 17
16 Köln II DIE 15
17 Erndtebrück ERN 14
18 Westfalia Rhynern WER 6
ομάδα 4
Πα 15 Δεκ
Altglienicke
2-0
Meuselwitz
Neustrelitz
19:00
Budissa Bautzen
Sat 16 Δεκ
Oberlausitz
13:00
Auerbach
Luckenwalde
13:30
Berliner AK 07
Κυ 17 Δεκ
Union
13:30
Hertha BSC II
Wacker Nordhausen
13:30
BFC Dynamo
Viktoria Berlin
13:30
Germania
Babelsberg
14:00
Lokomotive Leipzig
Κυ 28 Jan
Chemie Leipzig
13:30
Energie Cottbus
Team / Points
1 Energie Cottbus COT 50
2 BFC Dynamo BFC 36
3 Wacker Nordhausen WAC 30
4 1. FC Lokomotive Leipzig LOK 30
5 Union Fürstenwalde UNI 28
6 Viktoria Berlin VIK 27
7 Berliner AK 07 BAK 26
8 Meuselwitz MEU 24
9 Hertha BSC II HER 24
 
10 Budissa Bautzen BUD 24
11 Germania Halberstadt GER 23
12 Babelsberg BAB 23
13 Oberlausitz Neugersdorf OBE 23
14 Altglienicke ALT 22
15 Auerbach AUE 18
16 Neustrelitz NEU 13
17 Chemie Leipzig CHL 13
18 Luckenwalde LUC 5
ομάδα 5
Sat 09 Δεκ
Elversberg
1-1
Stuttgart II
FSV Frankfurt
2-1
Astoria Walldorf
Mainz 05 II
1-3
TuS Koblenz
Rochling
0-6
Saarbrücken
Stuttgarter
2-2
Eintracht
TSV Steinbach
14:00
Hoffenheim II
Ulm
1-2
Schott Mainz
Κυ 10 Δεκ
Freiburg II
2-0
Waldhof Mannheim
Hessen Kassel
15:00
Kickers Offenbach
Team / Points
1 Saarbrücken SAA 52
2 Kickers Offenbach FC OFC 42
3 Waldhof Mannheim WAL 41
4 Freiburg II FRE 40
5 Elversberg ELV 36
6 Mainz 05 II MAI 35
7 Hoffenheim II HOF 34
8 TSV Steinbach STE 34
9 Eintracht Stadtallendorf EIN 30
10 Wormatia Worms WWO 26
 
11 Ulm ULM 24
12 Stuttgart II STU 24
13 Astoria Walldorf AST 23
14 Stuttgarter Kickers SVS 21
15 FSV Frankfurt FSV 21
16 TuS Koblenz TUS 17
17 Rochling Volklingen RVO 17
18 Schott Mainz SMA 15
19 Hessen Kassel HES 10
ομάδα 1
Πα 08 Δεκ
Brinkumer SV
5-3
Hastedt
Vatan Sport
1-4
Schwachhausen
Sat 09 Δεκ
Werder Bremen III
2-3
Leher TS
OSC Bremerhaven
4-3
Grolland
VfL Bremen
14:00
Bremer SV
Blumenthaler SV
14:00
Oberneuland
BTS Neustadt
1-2
Geestemünde
Κυ 10 Δεκ
Habenhauser FV
2-2
Aumund-Vegesack
Team / Points
1 Bremer SV BRE 43
2 Oberneuland OBE 42
3 Hastedt HAS 39
4 Blumenthaler SV BLU 38
5 Brinkumer SV BRI 35
6 Schwachhausen SCH 35
7 Leher TS LEH 29
8 SG Aumund-Vegesack SGA 28
 
9 Werder Bremen III WER 27
10 OSC Bremerhaven OSC 20
11 Habenhauser FV HAB 18
12 Geestemünde GEE 15
13 VfL Bremen VFL 14
14 BTS Neustadt BTN 10
15 Grolland GRO 10
16 Vatan Sport VAT 9

Follow BeSoccer on Facebook