We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
4

Όλα τα πρωταθλήματα και διοργανώσεις σε Λουξεμβούργο

National Division
Σά 25 Φεβ
Progrès
15:00
Fola Esch
Victoria Rosport
16:00
Käerjéng 97
Una Strassen
16:00
Rumelange
Mondorf Bains
18:00
F91 Dudelange
Jeunesse Canach
18:00
Racing Union Luxe.
CS Pétange
18:30
RM Hamm Benfica
Κυ 26 Φεβ
Jeunesse d'Esch
16:00
Differdange 03
εξοπλισμός / Points
1 F91 Dudelange F91 37
2 Differdange 03 DIF 37
3 Fola Esch FOL 34
4 Progrès Nidderkuer PRO 23
5 CS Pétange CSP 21
6 Jeunesse d'Esch JEU 21
7 Una Strassen UNA 20
 
8 Racing FC Union Luxembourg RAC 17
9 US Mondorf les Bains USM 17
10 RM Hamm Benfica RMH 15
11 Rumelange RUM 14
12 Käerjéng 97 KAE 13
13 Victoria Rosport VIC 12
14 Jeunesse Canach JEU 11
Promotion d'Honneur
Σά 25 Φεβ
Mondercange
18:00
Grevenmacher
Atert Bissen
18:00
Wiltz 71
US Sandweiler
18:00
Swift Hesperange
Avenir Beggen
18:00
US Hostert
FF Norden 02
18:00
Etzella Ettelbruck
Mamer
18:00
US Esch
Union Mertert
18:00
FC Rodange 91
εξοπλισμός / Points
1 US Esch ESC 34
2 Swift Hesperange SWI 29
3 Etzella Ettelbruck ETZ 28
4 FC Rodange 91 FCR 26
5 Wiltz 71 WIL 26
6 US Sandweiler USS 24
7 US Hostert USH 23
 
8 FF Norden 02 FFN 20
9 Grevenmacher GRE 15
10 Mamer MAM 14
11 Union Mertert UME 12
12 Mondercange MON 12
13 Atert Bissen ATE 8
14 Avenir Beggen AVE 4
ομάδα 1
Κυ 05 Μάρ
Minerva Lintgen
-
Alliance Aischdall
Pratzerthal-Redang
-
Blô-Weiss
Jeunesse Schieren
-
Résidence
Marisca Mersch
-
Orania Vianden
Alisontia Steinsel
-
Kehlen
Erpeldange
-
Bastendorf
Lorentzweiler
-
Sporting Mertzig
εξοπλισμός / Points
1 Erpeldange ERP 28
2 Alisontia Steinsel ALI 26
3 Minerva Lintgen MLI 26
4 Bastendorf BAS 24
5 Marisca Mersch MAR 22
6 FC Alliance Aischdall HE FCA 22
7 Kehlen KEH 21
 
8 Lorentzweiler LOR 20
9 Blô-Weiss Medernach BWM 18
10 Sporting Mertzig MER 15
11 Orania Vianden ORA 12
12 Jeunesse Schieren JEU 10
13 Pratzerthal-Redange PRE 10
14 Résidence Walferdange RES 2
ομάδα 2
Κυ 05 Μάρ
Yellow Boys Weiler
-
Union Remich Bous
Jeunesse
-
Sanem
Blue Boys Muhlenb.
-
Blo Weiss Itzig
Belval Belvaux
-
Black Egalité
Berdenia Berbourg
-
Union
Sporting Bertrange
-
Munsbach
FC Schifflange 95
-
Koeppchen
εξοπλισμός / Points
1 Blue Boys Muhlenbach BBM 35
2 FC Berdenia Berbourg FCB 30
3 Union Kayl-Tétange UKT 25
4 Sanem SAN 22
5 Sporting Bertrange SPO 20
6 Jeunesse Junglinster JEU 19
7 Koeppchen KOE 17
 
8 Red Black Egalité RBE 14
9 FC Schifflange 95 FCS 13
10 The Belval Belvaux TBB 12
11 Blo Weiss Itzig BWI 11
12 Yellow Boys Weiler YBW 11
13 Union Remich / Bous URE 10
14 Munsbach MUN 8
Primera Division »
Πα 24 Φεβ
20:45
Las Palmas
20:45
R. Sociedad
Bundesliga »
Πα 24 Φεβ
20:30
Wolfsburg
20:30
Werder Bremen
Ligue 1 »
Πα 24 Φεβ
20:45
Nice
20:45
Montpellier
Πα 24 Φεβ
19:00
Nantes
19:00
Dijon FCO
Copa Libertadores »
Πα 24 Φεβ
01:00 Ολοκληρώθηκε
The Strongest
5 - 0
Unión Española ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Βίντεο
Eredivisie »
Πα 24 Φεβ
20:00
ADO Den Haag
20:00
Twente 1965
Primeira Liga »
Πα 24 Φεβ
22:00
Benfica
22:00
Chaves
Πα 24 Φεβ
20:00
Vitória
20:00
Moreirense
Championship »
Πα 24 Φεβ
20:45
Burton Albion
20:45
Blackburn Rovers
Πα 24 Φεβ
20:45
Wolverhampton
20:45
Birmingham City
Clausura Chile »
Apertura Colombia »
Πα 24 Φεβ
02:00 Ολοκληρώθηκε
América de Cali
0 - 2
Jaguares FC ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Πα 24 Φεβ
00:01 Ολοκληρώθηκε
Once Caldas
0 - 0
Santa Fe ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Friendly »
Πα 24 Φεβ
11:00
Start Kristiansand
11:00
Rubin Kazán
Πα 24 Φεβ
17:00
Haugesund
17:00
Viking Stavanger
Πα 24 Φεβ
18:30 Postponed
FK Bodo Glimt
18:30
Krylia Sovetov
Πα 24 Φεβ
12:00
Gazovik Orenburg
12:00
Altyn Asyr
Πα 24 Φεβ
16:00
Valerenga IF Oslo
16:00
Hebei China Fortune
Πα 24 Φεβ
12:00 Ολοκληρώθηκε
Lanús
0 - 2
Vélez Sarsfield ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Πα 24 Φεβ
13:00 Ολοκληρώθηκε
Arsenal Sarandí
2 - 2
Defensa y Justicia ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Πα 24 Φεβ
13:00 Ολοκληρώθηκε
Varnsdorf
1 - 1
MAS Táborsko ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Πα 24 Φεβ
14:00 παιχνίδι οντας 90'
Jerv
1 - 1
Kongsvinger
Πα 24 Φεβ
15:00 παιχνίδι οντας 43'
Bayern München
2 - 0
Schwaz
Πα 24 Φεβ
16:00
Paide
16:00
Trans
Πα 24 Φεβ
16:00
Ull Kisa
16:00
Elverum
Πα 24 Φεβ
18:00
České
18:00
Vlašim
Πα 24 Φεβ
18:00
Jiskra Domažlice
18:00
Karlovy Vary
Πα 24 Φεβ
18:00
KS Górnik Zabrze
18:00
Třinec
Πα 24 Φεβ
18:00
Tromsdalen
18:00
Finnsnes
Πα 24 Φεβ
18:30
Parndorf
18:30
Langenrohr
Πα 24 Φεβ
18:45
Strømmen
18:45
Levanger
Πα 24 Φεβ
19:00
Ängelholm
19:00
IFK Hässleholm
Segunda Division »
Πα 24 Φεβ
20:00
Reus Deportiu
20:00
Real Oviedo
Premiership »
Πα 24 Φεβ
20:45
Inverness CT
20:45
Glasgow Rangers
Copa do Brasil »
Πα 24 Φεβ
01:30 Ολοκληρώθηκε
Coritiba FBC
0 - 2
ASA Arapiraquense ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Süper Lig »
Πα 24 Φεβ
18:00
Kasimpasa
18:00
Bursaspor
Πα 24 Φεβ
17:00
Rizespor
17:00
Kayserispor
Serie B »
Πα 24 Φεβ
21:00
Benevento
21:00
AS Bari
Πα 24 Φεβ
19:00
Brescia
19:00
Cittadella
Pro League »
Πα 24 Φεβ
20:30
Club Brugge
20:30
Zulte-Waregem
2. Liga »
Πα 24 Φεβ
18:30
Sandhausen
18:30
Braunschweig
Πα 24 Φεβ
18:30
Würzburger
18:30
Greuther Fürth
Πα 24 Φεβ
18:30
Union Berlin
18:30
1860 München
Ligue 2 »
Πα 24 Φεβ
20:00
Ajaccio
20:00
Sochaux
Πα 24 Φεβ
20:00
Amiens SC
20:00
Orléans
Πα 24 Φεβ
20:00
Stade Lavallois
20:00
Bourg-Péronnas
Πα 24 Φεβ
20:00
Le Havre
20:00
Auxerre
Πα 24 Φεβ
20:00
Nîmes
20:00
Gazélec Ajaccio
Πα 24 Φεβ
20:00
Niort
20:00
Red Star
Πα 24 Φεβ
20:00
Strasbourg
20:00
Clermont
Πα 24 Φεβ
20:00
Tours
20:00
Troyes
Czech Liga »
Πα 24 Φεβ
18:00
Vysocina Jihlava
18:00
Hradec Králové
Liga I »
Πα 24 Φεβ
19:30
Tîrgu Mures
19:30
Voluntari
A PFG »
Πα 24 Φεβ
16:30
Botev Plovdiv
16:30
Dunav 2010 Ruse
Superliga »
Πα 24 Φεβ
18:00
Lyngby BK
18:00
Esbjerg
Πα 24 Φεβ
20:15
Randers
20:15
Midtjylland
1. HNL »
Πα 24 Φεβ
18:00
Hajduk Split
18:00
Istra 1961
Ekstraklasa »
Πα 24 Φεβ
18:00
Arka Gdynia
18:00
Korona Kielce
Πα 24 Φεβ
20:30
Pogon Szczecin
20:30
Lech Poznań
Eerste Divisie »
Πα 24 Φεβ
20:00
Almere City
20:00
FC Oss
Πα 24 Φεβ
20:00
Cambuur
20:00
MVV Maastricht
Πα 24 Φεβ
20:00
Jong Ajax
20:00
FC Eindhoven
Πα 24 Φεβ
20:00
Emmen
20:00
Fortuna Sittard
Πα 24 Φεβ
20:00
Helmond Sport
20:00
Jong Utrecht
Πα 24 Φεβ
20:00
NAC Breda
20:00
FC Volendam
Πα 24 Φεβ
20:00
Jong PSV
20:00
RKC Waalwijk
Πα 24 Φεβ
20:00
VVV Venlo
20:00
Achilles 29
Πα 24 Φεβ
20:00
SC Telstar
20:00
Den Bosch
Πα 24 Φεβ
20:00
Dordrecht
20:00
De Graafschap
CONCACAF Champions »
Πα 24 Φεβ
02:00 Ολοκληρώθηκε
FC Dallas
4 - 0
Árabe Unido ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
3. Liga »
Πα 24 Φεβ
19:00
Paderborn
19:00
Wehen Wiesbaden
Πα 24 Φεβ
19:00
VfL Osnabrück
19:00
Werder Bremen II
Πα 24 Φεβ
18:30
MSV Duisburg
18:30
Magdeburg
PSL »
Πα 24 Φεβ
19:00
Chippa United
19:00
Golden Arrows
National »
Πα 24 Φεβ
20:00
Chateauroux
20:00
Avranches
Πα 24 Φεβ
20:00
Chambly
20:00
Sedan
Πα 24 Φεβ
20:00
Épinal
20:00
Creteil
Πα 24 Φεβ
20:00
Dunkerque
20:00
Paris FC
Πα 24 Φεβ
20:00
Pau FC
20:00
CA Bastia
Πα 24 Φεβ
20:00
Béziers
20:00
Consolat Marseille
Πα 24 Φεβ
20:00
Lyon-Duchère
20:00
Belfort
Πα 24 Φεβ
20:00
Les Herbiers
20:00
Boulogne
1. Lig »
Πα 24 Φεβ
16:00
Giresunspor
16:00
Elazigspor
Torneo de Transición Bolivia »
Πα 24 Φεβ
01:30 Postponed
Oriente Petrolero
01:30
The Strongest

Follow BeSoccer on Facebook