We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
5

Όλα τα πρωταθλήματα και διοργανώσεις σε Μάλτα

Premier League
Σά 22 Απρ
Floriana FC
1-1
Gzira United
Tarxien Rainbows
0-3
Balzan Youths
Saint Andrews
3-1
Valletta FC
Hamrun Spartans
1-2
Pembroke Athleta
Κυ 23 Απρ
Sliema Wanderers
1-1
Mosta
Birkirkara
2-0
Hibernians
εξοπλισμός / Points
1 Hibernians HIB 65
2 Balzan Youths BAL 63
3 Valletta FC VAL 59
4 Birkirkara BIR 58
5 Floriana FC FLO 51
6 Sliema Wanderers SLI 46
 
7 Saint Andrews SAI 37
8 Gzira United GZI 33
9 Tarxien Rainbows TAR 32
10 Hamrun Spartans FC HAM 29
11 Mosta MOS 23
12 Pembroke Athleta FC PAT 18
First Division
Πα 21 Απρ
Mqabba FC
1-3
Pieta Hotspurs
Zebbug Rangers
2-3
Rabat Ajax
Marsa FC
2-4
Lija
Σά 22 Απρ
Naxxar Lions FC
2-1
Sirens
Qormi FC
3-0
Fgura United FC
Δε 24 Απρ
Gharghur
3-5
Vittoriosa Stars
Melita
0-3
Senglea Athletic
εξοπλισμός / Points
1 Naxxar Lions FC NAX 51
2 Lija LIJ 51
3 Senglea Athletic SEN 50
4 Qormi FC QOR 46
5 Mqabba FC MQA 44
6 Vittoriosa Stars VIT 39
7 Pieta Hotspurs PIE 38
 
8 Sirens SIR 31
9 Melita MEL 31
10 Zebbug Rangers ZEB 27
11 Rabat Ajax RAB 26
12 Marsa FC MAR 25
13 Gharghur GHA 17
14 Fgura United FC FUN 15
Tercera Malta
Κυ 23 Απρ
Gudja United
0-2
Zabbar Patrick
St. Georges FC
6-0
Ghaxaq
Marsaxlokk FC
2-2
Mgarr United FC
Zejtun Corinthians
5-0
Mellieha
Qrendi
3-0
Swieqi United
Birzebbuga Peters
1-0
Siggiewi
Attard
0-8
San Gwann
εξοπλισμός / Points
1 Zejtun Corinthians FC ZEJ 65
2 Qrendi QRE 61
3 San Gwann SAN 60
4 Zabbar St. Patrick ZAB 59
5 Swieqi United SWI 37
6 Birzebbuga St. Peters FC BIR 36
7 Siggiewi SIG 35
 
8 Mgarr United FC MGA 30
9 Attard ATT 27
10 Marsaxlokk FC MAR 23
11 St. Georges FC STG 23
12 Gudja United GUD 22
13 Mellieha MEL 21
14 Ghaxaq GHA 11
Premier League »
Τε 26 Απρ
20:45
Arsenal
20:45
Leicester
Τε 26 Απρ
20:45
Middlesbrough
20:45
Sunderland
Τε 26 Απρ
21:00
Crystal Palace
21:00
Tottenham Hotspur
Primera Division »
Τε 26 Απρ
19:30
Barcelona
19:30
Osasuna
Τε 26 Απρ
20:30
Leganés
20:30
Las Palmas
Τε 26 Απρ
21:30
Deportivo
21:30
Real Madrid
Τε 26 Απρ
20:30
Valencia
20:30
R. Sociedad
Copa Libertadores ομάδα 4 »
Τε 26 Απρ
02:00 Ολοκληρώθηκε
San Lorenzo
2 - 1
U. Católica ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Copa Libertadores ομάδα 5 »
Τε 26 Απρ
00:30 Ολοκληρώθηκε
Atl.Tucumán
2 - 1
J. Wilstermann ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
DFB Pokal »
Τε 26 Απρ
20:45
Bayern München
20:45
B. Dortmund
Coupe de France »
Τε 26 Απρ
21:05
PSG
21:05
Monaco
Premier League »
Τε 26 Απρ
18:30
Arsenal Tula
18:30
Krylia Sovetov
Τε 26 Απρ
18:30
CSKA Moskva
18:30
Lokomotiv Moskva
Τε 26 Απρ
16:00
Gazovik Orenburg
16:00
Zenit
Τε 26 Απρ
18:30
Rubin Kazán
18:30
Terek Groznyi
Copa Argentina »
Τε 26 Απρ
00:00 Ολοκληρώθηκε
Rosario Central
1 - 0
Cañuelas ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Copa Colombia ομάδα 1 »
Τε 26 Απρ
22:00 Postponed
Jaguares FC
22:00
Junior
Τε 26 Απρ
22:00
Barranquilla
22:00
Real Cartagena
Copa Colombia ομάδα 2 »
Τε 26 Απρ
23:00
Envigado
23:00
Once Caldas
Copa Colombia ομάδα 4 »
Τε 26 Απρ
22:00
Cortuluá
22:00
Universitario Popayán
Copa Colombia ομάδα 5 »
Τε 26 Απρ
22:00 Postponed
Deportivo Cali
22:00
América de Cali
Copa Colombia ομάδα 6 »
Τε 26 Απρ
22:15
Fortaleza
22:15
Boyacá Chicó
Copa Colombia ομάδα 7 »
Τε 26 Απρ
22:00
Tigres FC
22:00
La Equidad
Allsvenskan »
Τε 26 Απρ
19:00
AFC Eskilstuna
19:00
Östersunds FK
Τε 26 Απρ
19:00
GIF Sundsvall
19:00
Elfsborg
Τε 26 Απρ
19:00
IFK Göteborg
19:00
Hammarby IF
Τε 26 Απρ
19:00
Orebro SK
19:00
Häcken
Cup »
Τε 26 Απρ
19:45
İstanbul
19:45
Fenerbahçe
Cup »
Τε 26 Απρ
18:00
AEK Athens
18:00
Olympiakos Piraeus
Pro League ομάδα 2 »
Τε 26 Απρ
20:30
Club Brugge
20:30
KV Oostende
Pro League ομάδα 3 »
Τε 26 Απρ
20:30
Mechelen
20:30
Sint-Truiden
Τε 26 Απρ
20:30
AS Eupen
20:30
Genk
Τε 26 Απρ
20:30
Mouscron Peruwelz
20:30
Lokeren
Cup »
Τε 26 Απρ
17:00
Mladá Boleslav
17:00
SFC Opava
Primera B Nacional »
Τε 26 Απρ
22:00
Dep. Santamarina
22:00
Boca Unidos
Τε 26 Απρ
22:00
Flandria
22:00
Central Córdoba SdE
Τε 26 Απρ
22:00
JU Gualeguaychu
22:00
Almagro
Τε 26 Απρ
22:00
Los Andes
22:00
Ferro Carril Oeste
Τε 26 Απρ
22:00
Gimnasia Jujuy
22:00
All Boys
Τε 26 Απρ
22:00
Nueva Chicago
22:00
Guillermo Brown
Τε 26 Απρ
22:00
Argentinos Juniors
22:00
Brown Adrogue
Τε 26 Απρ
22:00
Instituto
22:00
Atlético Paraná
Τε 26 Απρ
22:00
Chacarita Juniors
22:00
Villa Dálmine
Τε 26 Απρ
22:00
Martín Tucumán
22:00
Douglas Haig
Τε 26 Απρ
22:00
Crucero del Norte
22:00
Estudiantes de San Luis
1. HNL »
Τε 26 Απρ
18:00
Inter Zapresic
18:00
HNK Cibalia Vinkovci
Τε 26 Απρ
20:00
Hajduk Split
20:00
RNK Split
Τε 26 Απρ
16:00
Lokomotiva
16:00
Istra 1961
Copa Lega Pro »
Τε 26 Απρ
17:00
Venezia
17:00
Matera
Copa de la Liga Japón ομάδα 1 »
Τε 26 Απρ
12:00
Consadole Sapporo
12:00
Omiya Ardija
Τε 26 Απρ
12:00
Vegalta Sendai
12:00
Shimizu S-Pulse
Τε 26 Απρ
12:00
Júbilo Iwata
12:00
FC Tokyo
Copa de la Liga Japón ομάδα 2 »
Τε 26 Απρ
12:00
Vissel Kobe
12:00
Sanfrecce Hiroshima
Τε 26 Απρ
12:00
Sagan Tosu
12:00
Cerezo Osaka
Τε 26 Απρ
12:30
Yokohama Marinos
12:30
Albirex Niigata
PSL »
Τε 26 Απρ
19:30
Platinum Stars
19:30
Free State Stars
Τε 26 Απρ
19:30
Orlando Pirates
19:30
Baroka
Copa de Austria »
Τε 26 Απρ
20:30
Rapid Wien
20:30
LASK Linz
Τε 26 Απρ
18:00
Admira Wacker Mö.
18:00
Salzburg
First Division »
Τε 26 Απρ
20:45
Hibernian FC
20:45
Raith Rovers FC
Cup »
Τε 26 Απρ
17:00
Botev Plovdiv
17:00
Vereya
Cup »
Τε 26 Απρ
17:00
MFK Mykolaiv
17:00
Dinamo Kiev
Τε 26 Απρ
19:00
Shakhtar Donetsk
19:00
Dnipro Dnipropetrovsk
Magyar Kupa »
Τε 26 Απρ
16:00
Budapesti Vasas
16:00
Mezőkövesd-Zsory
Τε 26 Απρ
18:00
Ferencvárosi
18:00
Budafoki

Follow BeSoccer on Facebook