We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
5

Όλα τα πρωταθλήματα και διοργανώσεις σε Μολδαβία

Divizia Nationala
Κυ 21 May
Speranţa
0-0
Academia
Dinamo-Auto
1-1
Zimbru Chişinău
Saxan Ceadir-Lunga
2-3
Dacia Chişinău
Moldova Ungheni
0-6
Sheriff
Milsami Orhei
2-0
Zaria Balti
team / Points
1 Dacia Chişinău DAC 69
2 Sheriff SHF 69
3 Milsami Orhei MIL 68
4 Zaria Balti ZAR 65
5 Zimbru Chişinău ZIM 46
6 Petrocub PET 34
 
7 Speranţa Nisporeni SPE 29
8 Academia Chişinău FCA 27
9 Dinamo-Auto Cioburciu DIN 23
10 Saxan Ceadir-Lunga SAX 19
11 Moldova 03 Ungheni MOL 17
Divizia A
Tue 30 May
Intersport Aroma
0-2
Spicul
Prut Leova
2-3
Codru Lozova
Sfintul Gheorghe
1-0
Victoria Bardar
FC Edinet
6-0
Gagauziya
Real Succes
2-3
Sparta Selemet
Wed 31 May
Dacia Buiucani
1-2
Zimbru II
Sîngerei
3-1
Iskra-Stal
team / Points
1 FC Sheriff II FCS 68
2 FC Sfintul Gheorghe FCS 66
3 Spicul Chișcăreni SPI 66
4 FC Victoria Bardar FCV 64
5 Zimbru II ZIM 44
6 Sparta Selemet SPA 41
7 Sîngerei SIN 40
8 FC Edinet FCE 36
 
9 Iskra-Stal ISK 35
10 FC Dacia 2 Buiucani FCD 34
11 Real Succes REA 29
12 Gagauziya Oguzsport GAG 29
13 Codru Lozova COD 27
14 Intersport Aroma INT 22
15 Prut Leova PRU 7
ομάδα 1
Πα 02 Ιούν
CSF Cricova
3-5
Bogzesti
Floreşti
1-0
Cruiz
Intersport
5-1
Dava Soroca
Grănicerul
3-0
Nistru Otaci
Drochia
7-0
Flacăra Făleşti
CF Riscani
1-1
Zaria II
Maiak Cioropcani
17:00
Cotiujănii Mari
team / Points
1 Grănicerul GRA 65
2 Intersport Sănătăuca INT 64
3 Drochia DRO 59
4 Floreşti FLO 55
5 Bogzesti BOS 44
6 Maiak Cioropcani FCM 39
7 Zaria II ZAR 35
8 Cruiz CRU 33
 
9 Flacăra Făleşti FLA 31
10 CF Riscani CFR 28
11 CSF Cricova CSF 22
12 Nistru Otaci NIS 17
13 Orhei Star COS 17
14 Dava Soroca DAV 8
15 Cotiujănii Mari COT 0
ομάδα 2
Πα 02 Ιούν
Congaz
3-1
Anina-ŞS
Sireți
2-1
Codru Călărași
Sinteza Căuşeni
1-3
CS Sparta
Maiak Chirsova
12-0
Politehnica
FC Slobozia Mare
7-1
Boldureşti
CFR Ialoveni
1-2
Trachia Taraclia
Cahul
4-0
Saxan Ceadir-Lunga
team / Points
1 Cahul CAH 64
2 CS Sparta CSC 64
3 Maiak Chirsova MAI 49
4 Sinteza Căuşeni SIN 46
5 Saxan Ceadir-Lunga II SAX 43
6 Congaz CON 42
7 Sireți SIR 39
 
8 Anina-ŞS ANI 38
9 FC Slobozia Mare FCS 33
10 CFR Ialoveni LAL 27
11 Codru Călărași II COD 26
12 Boldureşti BOL 22
13 Politehnica Chişinău POL 19
14 Trachia Taraclia TRA 12
Confederations Cup »
Thu 29 Ιούν
20:00
Γερμανία
20:00
Μεξικό
Copa Sudamericana »
Thu 29 Ιούν
00:15 Ολοκληρώθηκε
Defensa Justicia
1 - 0
Chapecoense ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Βίντεο
Thu 29 Ιούν
02:45
Patriotas Boyacá
02:45
Corinthians
International Friendly »
Thu 29 Ιούν
03:06
Μεξικό
03:06
Ghana
Q. Europa League ομάδα 1 »
Thu 29 Ιούν
20:00
Maccabi Tel Aviv
20:00
KF Tirana
Thu 29 Ιούν
16:45
Kairat Almaty
16:45
Atlantas
Thu 29 Ιούν
18:45
Beitar Jerusalem
18:45
Budapesti Vasas
Thu 29 Ιούν
20:30
Siroki Brijeg
20:30
Ordabasy Shymkent
Thu 29 Ιούν
20:30
Crvena Zvezda
20:30
Floriana FC
Thu 29 Ιούν
20:45
Valletta FC
20:45
Folgore / Falciano
Thu 29 Ιούν
17:00
Ventspils
17:00
Valur
Thu 29 Ιούν
20:45
St. Johnstone
20:45
Trakai
Thu 29 Ιούν
19:00
Odd Grenland
19:00
Ballymena United
Thu 29 Ιούν
18:00
Shakhtyor
18:00
Sūduva
Thu 29 Ιούν
20:30
Mladost Lučani
20:30
Inter Baku
Thu 29 Ιούν
18:00
Chikhura
18:00
Rheindorf Altach
Thu 29 Ιούν
19:30
Fola Esch
19:30
Milsami Orhei
Thu 29 Ιούν
17:00
Partizani Tirana
17:00
Botev Plovdiv
Thu 29 Ιούν
19:00
UE Santa Coloma
19:00
Osijek
Thu 29 Ιούν
19:00
Zaria Balti
19:00
Sarajevo
Thu 29 Ιούν
20:00
Bala Town
20:00
FC Vaduz
Thu 29 Ιούν
18:00
VPS Vaasa
18:00
NK Olimpija Ljubljana
Thu 29 Ιούν
20:00
Connah's Quay
20:00
HJK Helsinki
Thu 29 Ιούν
14:00
Shirak
14:00
Gorica
Thu 29 Ιούν
19:00
Zirə
19:00
Differdange 03
Thu 29 Ιούν
21:15
KR Reykjavík
21:15
Seinäjoen JK
Thu 29 Ιούν
20:00
Vojvodina Novi
20:00
Ruzomberok
Thu 29 Ιούν
20:45
Glasgow Rangers
20:45
Progrès Nidderkuer
Thu 29 Ιούν
20:30
Domžale
20:30
Flora
Thu 29 Ιούν
20:45
Crusaders
20:45
FK Liepāja
Thu 29 Ιούν
17:00
Pyunik
17:00
Slovan Bratislava
Thu 29 Ιούν
18:30
Kalju
18:30
B36 Torshavn
Thu 29 Ιούν
20:30
Tre Penne
20:30
Rabotnički
Thu 29 Ιούν
17:30
Levadia
17:30
Cork City
Thu 29 Ιούν
19:00
Levski Sofia
19:00
Sutjeska
Thu 29 Ιούν
16:00
Irtysh Pavlodar
16:00
Dunav Ruse
Thu 29 Ιούν
20:45
Željeznicar
20:45
Zeta
Thu 29 Ιούν
19:00
AEK Larnaca
19:00
Lincoln Red Imps
Thu 29 Ιούν
20:00
Midtjylland
20:00
Derry City
Thu 29 Ιούν
17:30
Dinamo Minsk
17:30
NSÍ Runavík
Thu 29 Ιούν
18:45
Ferencvárosi
18:45
FK Jelgava
Thu 29 Ιούν
18:30
Lyngby BK
18:30
Bangor City
Thu 29 Ιούν
17:20
Trenčín
17:20
Torpedo Kutaisi
Thu 29 Ιούν
20:45
Lech Poznań
20:45
Pelister
Thu 29 Ιούν
20:30
Mladost
20:30
Gandzasar
Thu 29 Ιούν
20:45
Videoton
20:45
Balzan Youths
Thu 29 Ιούν
18:00
Dinamo Batumi
18:00
Jagiellonia Bialystok
Thu 29 Ιούν
20:00
Skënderbeu
20:00
Sant Julià
Thu 29 Ιούν
19:00
Haugesund
19:00
Coleraine
Thu 29 Ιούν
21:15
Stjarnan
21:15
Shamrock Rovers
Thu 29 Ιούν
20:00
Norrköping
20:00
Prishtina
Thu 29 Ιούν
20:00
Kí Klaksvík
20:00
AIK Solna
Thu 29 Ιούν
20:45
St. Joseph's
20:45
AEL Limassol
Thu 29 Ιούν
18:00
Šhkëndija 79
18:00
Dacia Chişinău
Friendly »
Thu 29 Ιούν
19:30
Kampenhout
19:30
Mechelen
Thu 29 Ιούν
18:00
Kobenhavn
18:00
Partizan Beograd
Thu 29 Ιούν
17:00
AGF Aarhus
17:00
Brabrand
Thu 29 Ιούν
18:00
Apollon Limassol
18:00
Mladá Boleslav
Thu 29 Ιούν
18:00
Bayern München
18:00
Dinamo Moskva
Copa do Brasil »
Thu 29 Ιούν
02:45
Flamengo
02:45
Santos FC
Thu 29 Ιούν
00:30 παιχνίδι οντας 88'
Grêmio Porto Ale.
4 - 0
Atletico PR Βίντεο
Thu 29 Ιούν
02:45
Palmeiras
02:45
Cruzeiro Belo Horizonte
Copa Argentina »
Thu 29 Ιούν
23:00
Unión Santa Fe
23:00
Nueva Chicago
Copa Colombia ομάδα 1 »
Thu 29 Ιούν
02:00
Jaguares FC
02:00
Junior
Us Open Cup »
Thu 29 Ιούν
04:30
Jose Earthquakes
04:30
Seattle Sounders
Thu 29 Ιούν
04:30
Angeles Galaxy
04:30
Sacramento Republic
Thu 29 Ιούν
00:30 παιχνίδι οντας 90'
Houston Dynamo
0 - 2
Kansas City Sporting
Thu 29 Ιούν
01:30 παιχνίδι οντας 45'
England Revolution
1 - 1
DC United
Thu 29 Ιούν
02:00 παιχνίδι οντας 9'
New York RB
0 - 0
Philadelphia Union
Thu 29 Ιούν
01:30 παιχνίδι οντας 40'
Miami FC
1 - 1
Atlanta United
Thu 29 Ιούν
02:00 παιχνίδι οντας 9'
Cincinnati
0 - 0
Chicago Fire
Torneo de Transición Bolivia »
Thu 29 Ιούν
02:30
Blooming
02:30
The Strongest
Thu 29 Ιούν
02:30
Bolívar
02:30
Oriente Petrolero
Thu 29 Ιούν
21:00
Sport Boys Warnes
21:00
Universitario de Sucre
Veikkausliiga »
Thu 29 Ιούν
17:30
PS Kemi
17:30
RoPS Rovaniemi
Copa COSAFA ομάδα 1 »
Thu 29 Ιούν
17:00
Τανζανία
17:00
Mauricio
Thu 29 Ιούν
17:00
Malawi
17:00
Αγκόλα
Primera A 1 Phase »
Thu 29 Ιούν
02:45
Barcelona
02:45
CS Emelec
Premier League »
Thu 29 Ιούν
16:30
Wadi Degla
16:30
El Dakhleya
Thu 29 Ιούν
16:30
Tanta
16:30
El Sharkia Zagazig
Thu 29 Ιούν
16:30
Misr El-Makasa
16:30
El Nasr Taadeen
Thu 29 Ιούν
16:30
Al-Mokawloon
16:30
Aswan FC
Pernambucano 1 »
Thu 29 Ιούν
02:45
Salgueiro
02:45
Sport Recife
PDL »
Thu 29 Ιούν
02:30
Brazos Valley
02:30
Cleburne
Thu 29 Ιούν
01:00
Weston
01:00
Palm Beach Suns
Thu 29 Ιούν
01:00
Wilmington
01:00
Carolina Dynamo
Thu 29 Ιούν
01:30
K-W United
01:30
West Virginia Chaos
Thu 29 Ιούν
01:30
Michigan Bucks
01:30
Dayton Dutch Lions
Thu 29 Ιούν
01:30
Seacoast United P.
01:30
Boston
Thu 29 Ιούν
02:00
Jersey Express
02:00
New York RB III
Cup »
Thu 29 Ιούν
21:15
Fylkir
21:15
FH Hafnarfjordur
Cuarta Suecia ομάδα 1 »
Thu 29 Ιούν
19:00
Nordvärmland
19:00
Uddevalla
Thu 29 Ιούν
19:00
Lerum
19:00
Stenungsund
Thu 29 Ιούν
19:00
Trollhattan FC
19:00
Vårgårda
Cuarta Suecia ομάδα 2 »
Thu 29 Ιούν
19:30
BK Forward
19:30
Norrtälje
Cuarta Suecia ομάδα 3 »
Thu 29 Ιούν
19:00
Morön
19:00
Piteå
Cuarta Suecia ομάδα 4 »
Thu 29 Ιούν
19:00
Linköping City
19:00
Rynninge
Thu 29 Ιούν
19:30
Sylvia
19:30
Haninge
Thu 29 Ιούν
19:30
Motala
19:30
Assyriska IF
Cuarta Suecia ομάδα 5 »
Thu 29 Ιούν
19:00
Halmia
19:00
Tvååker

Follow BeSoccer on Facebook