Premiership »
Sat 16 Δεκ
13:30 Ολοκληρώθηκε
Aberdeen
4 - 1
Hibernian FC ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 90'
Dundee
3 - 0
Partick Thistle FC
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 90'
Hamilton
3 - 2
Ross County FC
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 90'
Kilmarnock
1 - 0
Motherwell
Sat 16 Δεκ
16:00 Ολοκληρώθηκε
Rangers FC
1 - 3
St. Johnstone ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
First Division »
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 90'
St. Mirren
1 - 0
Dunfermline Athletic FC
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 90'
Inverness CT
1 - 0
Dumbarton
Sat 16 Δεκ
16:00 Ολοκληρώθηκε
Queen South
0 - 0
Dundee United ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
16:00
Livingston FC
16:00
Greenock Morton FC
Sat 16 Δεκ
16:00
Falkirk
16:00
Brechin City
Second Division »
Sat 16 Δεκ
16:00
Raith Rovers FC
16:00
Albion Rovers
Sat 16 Δεκ
16:00
Alloa Athletic
16:00
Arbroath
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 90'
Stranraer
2 - 0
Forfar Athletic
Sat 16 Δεκ
16:00 Ολοκληρώθηκε
East Fife
1 - 4
Ayr United ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 90'
Queen's Park FC
1 - 1
Airdrieonians
Third Division »
Sat 16 Δεκ
16:00 Ολοκληρώθηκε
Annan Athletic
1 - 1
Stirling Albion ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 90'
Montrose
3 - 0
Elgin City
Sat 16 Δεκ
16:00
Cowdenbeath
16:00
Clyde
Sat 16 Δεκ
16:00
Berwick Rangers
16:00
Peterhead
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 90'
Edinburgh City
1 - 2
Stenhousemuir
Liga Lowland Escocia »
Liga Highland Escocia »
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 10'
Brora Rangers
0 - 0
Fraserburgh
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 10'
Buckie Thistle
0 - 0
Keith
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 10'
Clachnacuddin
0 - 0
Formartine United
Sat 16 Δεκ
16:00
Cove Rangers
16:00
Forres Mechanics
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 10'
Deveronvale
0 - 0
Rothes
Sat 16 Δεκ
16:00
Huntly
16:00
Inverurie Loco Works
Sat 16 Δεκ
16:00 παιχνίδι οντας 10'
Lossiemouth
0 - 0
Nairn County
Sat 16 Δεκ
16:00
Strathspey Thistle
16:00
Fort William
Sat 16 Δεκ
16:00
Turriff United
16:00
Wick Academy
Liga del Este de Escocia »
Sat 16 Δεκ
15:00
Burntisland
15:00
Peebles Rovers
Sat 16 Δεκ
15:00
Coldstream
15:00
Tynecastle
Sat 16 Δεκ
15:00
Eyemouth United
15:00
Preston Athletic
Sat 16 Δεκ
15:00
Ormiston
15:00
Heriot-Watt
Sat 16 Δεκ
15:30
Kelty Hearts
15:30
Stirling University II
Sat 16 Δεκ
15:00
Lothian Hutchison
15:00
Tweedmouth Rangers
Premiership
Sat 16 Δεκ
Aberdeen
4-1
Hibernian FC
Dundee
3-0
Partick Thistle
Hamilton
3-2
Ross County FC
Kilmarnock
1-0
Motherwell
Rangers FC
1-3
St. Johnstone
Κυ 17 Δεκ
Heart Midlothian
13:30
Celtic
Team / Points
1 Celtic CEL 41
2 Aberdeen ABE 39
3 Rangers FC GLA 36
4 Hibernian FC HIB 30
5 Heart of Midlothian HOM 24
6 St. Johnstone STJ 24
 
7 Motherwell MHE 23
8 Kilmarnock KIL 22
9 Hamilton Academical HAM 20
10 Dundee DUN 18
11 Ross County FC ROS 16
12 Partick Thistle FC PAR 14
First Division
Sat 16 Δεκ
St. Mirren
1-0
Dunfermline
Inverness CT
1-0
Dumbarton
Queen South
0-0
Dundee United
Livingston FC
16:00
Greenock Morton
Falkirk
16:00
Brechin City
Team / Points
1 St. Mirren STM 35
2 Dundee United DUN 34
3 Queen of the South QOS 27
4 Livingston FC LIV 26
5 Dunfermline Athletic FC DUN 23
 
6 Greenock Morton FC GRE 23
7 Inverness CT ICT 20
8 Dumbarton DUM 18
9 Falkirk FAL 10
10 Brechin City BRE 3
Second Division
Sat 16 Δεκ
Raith Rovers FC
16:00
Albion Rovers
Alloa Athletic
16:00
Arbroath
Stranraer
2-0
Forfar Athletic
East Fife
1-4
Ayr United
Queen's Park FC
1-1
Airdrieonians
Team / Points
1 Ayr United THE 41
2 Raith Rovers FC RAI 34
3 Stranraer STR 26
4 Alloa Athletic ALL 24
5 Arbroath ARB 23
 
6 East Fife EAS 22
7 Airdrieonians AIR 20
8 Albion Rovers THE 17
9 Forfar Athletic FOR 12
10 Queen's Park FC THE 12
Third Division
Sat 16 Δεκ
Annan Athletic
1-1
Stirling Albion
Montrose
3-0
Elgin City
Cowdenbeath
16:00
Clyde
Berwick Rangers
16:00
Peterhead
Edinburgh City
1-2
Stenhousemuir
Team / Points
1 Montrose THE 34
2 Peterhead THE 28
3 Stirling Albion STI 27
4 Stenhousemuir STE 26
5 Elgin City THE 24
 
6 Annan Athletic BLA 23
7 Berwick Rangers THE 20
8 Clyde THE 12
9 Edinburgh City EDI 9
10 Cowdenbeath CWB 7
Liga Lowland Escocia
Sat 09 Δεκ
Spartans
2-1
Selkirk
Stirling
3-1
Civil Service Str.
Πα 15 Δεκ
Stirling
20:45
Spartans
Sat 16 Δεκ
Vale of Leithen
15:00
Edusport Academy
Whitehill Welfare
15:00
Hawick Royal Albe.
Cumbernauld Colts
16:00
Gretna 2008
East Stirlingshire
16:00
East Kilbride
Edinburgh
16:00
BSC Glasgow
Team / Points
1 BSC Glasgow BSC 39
2 East Kilbride EAS 36
3 Spartans SPA 34
4 Cumbernauld Colts CUM 29
5 Selkirk SEL 27
6 East Stirlingshire THE 27
7 Gretna 2008 GRE 26
8 Stirling University STI 23
 
9 AFC Edinburgh University AFC 21
10 Gala Fairydean Rovers GAL 21
11 Civil Service Strollers CIV 19
12 Edusport Academy EDA 19
13 Whitehill Welfare WHI 19
14 Vale of Leithen VAL 13
15 Dalbeattie Star DAL 11
16 Hawick Royal Albert HAW 0
Liga Escocesa Sub 20
Δε 18 Δεκ
Motherwell Sub 20
19:00
Dundee United
Hearts Sub 20
20:30
Ross County
Tue 19 Δεκ
Johnstone
-
Aberdeen Sub 20
St. Mirren Sub 20
-
Hibernian Sub 20
Dundee Sub 20
19:00
Celtic Sub 20
Partick Thistle
19:00
Hamilton
Kilmarnock Sub 20
20:00
Falkirk Sub 20
Team / Points
1 Hibernian Sub 20 HIB 28
2 Aberdeen Sub 20 ABE 26
3 Dundee Sub 20 DUN 24
4 Motherwell Sub 20 MOT 21
5 Ross County Sub 20 RCO 20
6 Hearts Sub 20 HOM 19
7 Partick Thistle Sub 20 PAT 19
 
8 Hamilton Academical Sub 20 HAC 17
9 Celtic Sub 20 CEL 15
10 St. Johnstone Sub 20 STJ 15
11 Falkirk Sub 20 FAL 14
12 St. Mirren Sub 20 STM 13
13 Kilmarnock Sub 20 KIL 7
14 Dundee United Sub 20 DUU 7
ομάδα 1
Κυ 10 Δεκ
Clyde Sub 20
14:00
East Kilbride
Δε 11 Δεκ
Airdrieonians
20:30
Queen's Park
Ayr United Sub 20
21:00
Queen South
Wed 13 Δεκ
Stranraer Sub 20
3-2
Greenock Morton
Team / Points
1 Airdrieonians Sub 20 AIR 34
2 Stranraer Sub 20 STU 27
3 Queen's Park Sub 20 QPA 26
4 Ayr United Sub 20 AYR 20
5 Queen of the South Sub 20 QSO 20
 
6 Greenock Morton Sub 20 GRE 19
7 East Kilbride Sub 20 KIL 16
8 Clyde Sub 20 CLY 6
9 Albion Rovers Sub 20 ALB 1
ομάδα 2
Tue 05 Δεκ
Livingston Sub 20
2-4
Alloa Athletic
Wed 06 Δεκ
Berwick Rangers
20:45
Cowdenbeath
Tue 19 Δεκ
Raith Rovers
20:30
Stirling Albion
Team / Points
1 Raith Rovers Sub 20 RRO 22
2 Forfar Athletic Sub 20 FOR 19
3 Livingston Sub 20 LIV 18
4 Berwick Rangers Sub 20 BER 15
 
5 Stirling Albion Sub 20 STA 13
6 Alloa Athletic Sub 20 ALL 11
7 Cowdenbeath Sub 20 COW 4

Follow BeSoccer on Facebook