We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
6

Όλα τα πρωταθλήματα και διοργανώσεις σε Ελβετία

Super League
Σά 25 Φεβ
Thun
4-3
FC Vaduz
Grasshopper
2-3
Young Boys
Κυ 26 Φεβ
Basel
3-1
Luzern
Lausanne Sports
0-1
Sion
St. Gallen
0-1
FC Lugano
εξοπλισμός / Points
1 Basel BAS 59
2 Young Boys YOB 42
3 Sion SIO 38
4 Luzern FCL 34
5 St. Gallen STG 26
 
6 FC Lugano LUG 25
7 Thun THU 23
8 Grasshopper GCZ 22
9 Lausanne Sports LAU 19
10 FC Vaduz FCV 18
Challenge League
Σά 25 Φεβ
Neuchâtel Xamax
3-1
Wil 1900
Schaffhausen
2-1
Winterthur
Κυ 26 Φεβ
Chiasso
5-1
Aarau
Wohlen
1-4
Zurich
Δε 27 Φεβ
Servette
2-1
Le Mont LS
εξοπλισμός / Points
1 Zurich ZUR 55
2 Neuchâtel Xamax FC NEX 46
3 Servette SER 37
4 Aarau FCA 33
5 Wil 1900 WIL 27
 
6 Le Mont LS LEM 25
7 Wohlen WOH 22
8 Chiasso CHI 21
9 Winterthur WIN 21
10 Schaffhausen SCH 17
ομάδα 1
Σά 04 Μάρ
Lausanne Sport II
16:00
Stade
Martigny
16:30
Etoile Carouge
FC Azzurri 90
17:00
Vevey Sports
Fribourg
17:00
Sarraz-Eclépens
Lancy FC
17:00
Naters
Echallens
17:00
Dudingen
Κυ 05 Μάρ
Young Boys II
14:30
Yverdon
εξοπλισμός / Points
1 Yverdon YVE 31
2 Lancy FC LAN 31
3 Stade Lausanne-Ouchy STA 27
4 Young Boys II YOU 22
5 Martigny MAR 22
6 Echallens ECH 21
7 Vevey Sports VEV 19
 
8 Etoile Carouge ETO 17
9 Dudingen DUD 16
10 FC Azzurri 90 FCA 14
11 La Sarraz-Eclépens SEC 13
12 Lausanne Sport II LAU 11
13 Naters NAT 11
14 Fribourg FRI 10
ομάδα 2
Σά 04 Μάρ
Baden
16:00
Munsingen
Solothurn
16:00
Buochs
Wangen
17:00
FC Muri
Zug
17:00
Delemont
Κυ 05 Μάρ
Luzern II
15:00
Schotz
FC Sursee
15:00
Bassecourt
Thun II
15:00
Black Stars
εξοπλισμός / Points
1 Luzern II LUZ 35
2 Baden BAD 27
3 Solothurn SOL 25
4 Munsingen MUN 25
5 Delemont DEL 21
6 Schotz SCH 21
7 Thun II THU 21
 
8 Buochs BUO 20
9 Black Stars BLA 18
10 FC Muri FCM 15
11 Wangen WAN 13
12 Bassecourt BAS 12
13 Zug ZUG 12
14 FC Sursee FCS 7
ομάδα 3
Σά 04 Μάρ
Red Star Zürich
16:00
FC Thalwil
FC Balzers
17:00
Wettswil-Bonstette
Κυ 05 Μάρ
Winterthur II
16:00
Seuzach
Seefeld
16:00
Grasshoppers II
AC Bellinzona
16:00
Locarno
St. Gallen II
16:00
Mendrisio-Stabio
Eschen/Mauren
16:00
FC Gossau
εξοπλισμός / Points
1 Grasshoppers II GRA 29
2 St. Gallen II STG 25
3 AC Bellinzona BEL 24
4 Eschen/Mauren ESC 24
5 Red Star Zürich RSZ 24
6 FC Gossau FCG 22
7 FC Balzers FCB 21
 
8 Mendrisio-Stabio MEN 20
9 FC Thalwil FCT 19
10 FC Wettswil-Bonstetten FCW 19
11 Locarno LOC 14
12 Seefeld SEE 14
13 Winterthur II WIN 10
14 Seuzach SEU 9
ομάδα 1
Σά 18 Μάρ
Perly-Certoux
17:00
FC Monthey
Urania Genève Sp.
17:00
Bramois
Terre Sainte
17:30
Meyrin
CS Chênois
17:30
Signal
Conthey
18:00
Aigle
Κυ 19 Μάρ
Sierre
-
Interstar
Servette II
-
Collex-Bossy
εξοπλισμός / Points
1 Meyrin MEY 25
2 FC Monthey FCM 25
3 Urania Genève Sport UGS 24
4 Terre Sainte TER 22
5 Servette II SER 22
6 Aigle AIG 22
7 Perly-Certoux PER 18
 
8 Conthey CON 18
9 CS Chênois CSC 18
10 Signal Bernex-Confignon SBC 16
11 Interstar INT 16
12 Collex-Bossy COL 10
13 Sierre SIE 9
14 Bramois BRA 4
ομάδα 2
Σά 18 Μάρ
Team Ticino U21
17:00
Thierrens
Stade Payerne
17:30
Farvagny / Ogoz
Κυ 19 Μάρ
Tour Pâquier
-
Le Locle Sports
Richemond
-
Echichens
Vallorbe-Ballaigue
-
Portalban
Bulle
-
Colombier
Genolier-Begnins
-
Dardania Lausanne
εξοπλισμός / Points
1 Genolier-Begnins GEN 24
2 La Tour /  Le Pâquier TPA 23
3 Portalban / Gletterens POR 22
4 Vallorbe-Ballaigues VAL 21
5 Dardania Lausanne DAR 20
6 Bulle BUL 19
7 Le Locle Sports LOC 19
 
8 Richemond RIC 18
9 Echichens ECH 17
10 Colombier COL 15
11 Farvagny / Ogoz FAR 14
12 Thierrens THI 13
13 Stade Payerne STA 11
14 Team Ticino U21 TEA 8
ομάδα 3
Σά 18 Μάρ
Lerchenfeld
16:00
Bern 1894
Grünstern
17:00
Allschwil
FC Prishtina Bern
18:45
Dornach
Κυ 19 Μάρ
Timau Basel
-
Binningen
Muttenz
-
Bümpliz
Langenthal
15:00
FC Konolfingen
Moutier
15:30
Tavannes Tramelan
εξοπλισμός / Points
1 Allschwil ALL 29
2 Timau Basel TIM 27
3 Bern 1894 BER 26
4 FC Prishtina Bern FCP 25
5 Langenthal LAN 24
6 Binningen BIN 19
7 Dornach DOR 19
 
8 Tavannes / Tramelan TAV 18
9 Lerchenfeld LER 18
10 FC Konolfingen FCK 17
11 Moutier MOU 13
12 Bümpliz BUM 8
13 Muttenz MUT 7
14 Grünstern GRU 5
ομάδα 4
Σά 18 Μάρ
AS Castello
16:30
Brunnen
Zofingen
17:00
Taverne
Ascona
18:00
Hochdorf
Eschenbach
18:00
Perlen-Buchrain
Κυ 19 Μάρ
Vedeggio Calcio
-
Hergiswil
Goldau
-
Kickers Luzern
Ibach
-
Lugano II
εξοπλισμός / Points
1 Hochdorf HOC 28
2 Kickers Luzern LUZ 23
3 Zofingen ZOF 21
4 Taverne TAV 19
5 Ibach IBA 18
6 Lugano II LUG 17
7 Ascona ASC 17
 
8 Hergiswil HER 17
9 Vedeggio Calcio VED 16
10 Brunnen BRU 16
11 Goldau GOL 16
12 Perlen-Buchrain PER 16
13 Eschenbach ESC 13
14 AS Castello CAS 11
ομάδα 5
Σά 18 Μάρ
Dietikon
16:00
Schöftland
Hongg
16:00
Aarau II
Wohlen II
17:00
Rothrist
Κυ 19 Μάρ
Liestal
-
Blue Stars ZH 1
Subingen
14:00
Dulliken
Olten
15:00
Iliria
Pajde
18:00
Lenzburg
εξοπλισμός / Points
1 Aarau II AAR 28
2 Hongg HON 28
3 Pajde PAJ 24
4 Olten OLT 22
5 Dietikon DIE 21
6 Schöftland SCH 21
7 Liestal LIE 21
 
8 Blue Stars ZH 1 BST 20
9 Dulliken DUL 15
10 Wohlen II WOH 15
11 Rothrist ROT 14
12 Lenzburg LEN 12
13 Subingen SUB 8
14 Iliria ILI 7
Primera Division »
Τρ 28 Φεβ
19:30
R. Sociedad
19:30
Eibar
Τρ 28 Φεβ
21:30
Málaga
21:30
Real Betis
Τρ 28 Φεβ
21:30
Valencia
21:30
Leganés
DFB Pokal »
Τρ 28 Φεβ
18:30
Eintracht
18:30
DSC Arminia Bielefeld
Τρ 28 Φεβ
20:45
Sportfreunde Lotte
20:45
B. Dortmund
Coppa Italia »
Τρ 28 Φεβ
20:45
Juventus
20:45
Napoli
Championship »
Τρ 28 Φεβ
20:45
Aston Villa
20:45
Bristol City
Τρ 28 Φεβ
20:45
Brighton Hove Alb.
20:45
Newcastle
Τρ 28 Φεβ
20:45
Wolverhampton
20:45
Huddersfield Town
Τρ 28 Φεβ
20:45
Blackburn Rovers
20:45
Derby County
Friendly »
Τρ 28 Φεβ
19:00
Molde FK
19:00
Tromsø IL
Τρ 28 Φεβ
16:00
Kalmar
16:00
Häcken
Τρ 28 Φεβ
14:00
IK Frej
14:00
AFC Eskilstuna
Τρ 28 Φεβ
10:00 παιχνίδι οντας 59'
Gomel
1 - 0
Torpedo Moskva
Τρ 28 Φεβ
13:30
Abahani Chittagong
13:30
Pocheon
Τρ 28 Φεβ
13:45
Fredrikstad FK
13:45
Jerv
Copa Sudamericana »
Τρ 28 Φεβ
23:15
Boston River
23:15
Comerciantes Unidos
Τρ 28 Φεβ
23:15
O'Higgins
23:15
Fuerza Amarilla
Premiership »
Τρ 28 Φεβ
20:45
Hamilton
20:45
Aberdeen
Copa Argentina »
Τρ 28 Φεβ
21:00
Sol de Mayo
21:00
Jorge Newbery CR
Taça de Portugal »
Τρ 28 Φεβ
21:15
Estoril
21:15
Benfica
Coupe de France »
Τρ 28 Φεβ
18:00
Fréjus
18:00
Auxerre
Τρ 28 Φεβ
21:00
Girondins Bordeaux
21:00
Lorient
Τρ 28 Φεβ
18:00
CA Bastia
18:00
Angers SCO
Serie B »
Τρ 28 Φεβ
20:30
Spezia
20:30
Ascoli
Τρ 28 Φεβ
20:30
Pro Vercelli
20:30
Avellino
Τρ 28 Φεβ
20:30
Novara Calcio
20:30
Benevento
Τρ 28 Φεβ
20:30
Pisa
20:30
Carpi
Τρ 28 Φεβ
20:30
Latina
20:30
Cesena
Τρ 28 Φεβ
20:30
Perugia
20:30
Frosinone
Τρ 28 Φεβ
20:30
Salernitana
20:30
SPAL
Τρ 28 Φεβ
20:30
Hellas Verona
20:30
Ternana Calcio
Τρ 28 Φεβ
20:30
Cittadella
20:30
Trapani
Τρ 28 Φεβ
20:30
Vicenza
20:30
Virtus Entella
Cup »
Τρ 28 Φεβ
17:30
Ural Sverdlovskaya
17:30
FK Krasnodar
Cup »
Τρ 28 Φεβ
18:00
Kasimpasa
18:00
Rizespor
League One »
Τρ 28 Φεβ
20:45
Bradford City
20:45
Milton Keynes Dons
Τρ 28 Φεβ
20:45
Bury
20:45
Coventry City
Τρ 28 Φεβ
20:45
Millwall
20:45
Peterborough United
Τρ 28 Φεβ
20:45
Northampton
20:45
Oldham Athletic AFC
Τρ 28 Φεβ
20:45
Oxford United
20:45
Fleetwood Town
Τρ 28 Φεβ
20:45
Rochdale
20:45
Port Vale
Τρ 28 Φεβ
20:45
Scunthorpe United
20:45
AFC Wimbledon
Τρ 28 Φεβ
20:45
Shrewsbury Town
20:45
Charlton Athletic
Τρ 28 Φεβ
20:45
Swindon Town
20:45
Gillingham
Τρ 28 Φεβ
20:45
Walsall
20:45
Chesterfield
Τρ 28 Φεβ
21:00
Bolton Wanderers
21:00
Bristol Rovers
A PFG »
Τρ 28 Φεβ
16:30
CSKA Sofia
16:30
Botev Plovdiv
Τρ 28 Φεβ
14:00
Dunav 2010 Ruse
14:00
Levski Sofia
Copa de la Liga Rumanía »
Τρ 28 Φεβ
19:00
Poli Timişoara
19:00
Tîrgu Mures
League Two »
Τρ 28 Φεβ
20:45
Accrington Stanley
20:45
Wycombe Wanderers
Τρ 28 Φεβ
20:45
Blackpool
20:45
Barnet
Τρ 28 Φεβ
20:45
Cambridge United
20:45
Doncaster Rovers
Τρ 28 Φεβ
20:45
Cheltenham Town
20:45
Carlisle United
Τρ 28 Φεβ
20:45
Crawley Town
20:45
Exeter City
Τρ 28 Φεβ
20:45
Grimsby Town
20:45
Colchester United
Τρ 28 Φεβ
20:45
Hartlepool United
20:45
Crewe Alexandra
Τρ 28 Φεβ
20:45
Plymouth Argyle
20:45
Notts County
Τρ 28 Φεβ
20:45
Portsmouth
20:45
Morecambe
Τρ 28 Φεβ
20:45
Stevenage
20:45
Leyton Orient
Τρ 28 Φεβ
20:45
Yeovil Town
20:45
Mansfield Town
Primera B Chile - Clausura »
Τρ 28 Φεβ
00:30 Ολοκληρώθηκε
Curicó Unido
1 - 1
Ñublense ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Primera B Apertura »
Τρ 28 Φεβ
01:45 Ολοκληρώθηκε
Deportes Quindío
4 - 0
Unión Magdalena ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
PSL »
Τρ 28 Φεβ
18:30
Mamelodi Sundowns
18:30
Chippa United
Cup »
Τρ 28 Φεβ
18:00
Wigry Suwalki
18:00
Arka Gdynia
First Division »
Τρ 28 Φεβ
20:45
Ayr United
20:45
Raith Rovers FC
Τρ 28 Φεβ
20:45
Greenock Morton
20:45
Dunfermline Athletic FC
Divizia Nationala »
Τρ 28 Φεβ
13:00
Petrocub
13:00
Speranţa Nisporeni
Τρ 28 Φεβ
13:00
Zaria Balti
13:00
Academia Chişinău
Cup »
Τρ 28 Φεβ
19:00
Vendsyssel
19:00
HB Køge
Magyar Kupa »
Τρ 28 Φεβ
14:30
Budapesti Vasas
14:30
Dorogi FC
Conference »
Τρ 28 Φεβ
20:45
Chester
20:45
Barrow
Τρ 28 Φεβ
20:45
Bromley
20:45
Braintree Town
Τρ 28 Φεβ
20:45
Dagenham Redbridge
20:45
Maidstone United
Τρ 28 Φεβ
20:45
Eastleigh
20:45
Aldershot Town
Τρ 28 Φεβ
20:45
Guiseley
20:45
Barrow
Τρ 28 Φεβ
20:45
Lincoln City
20:45
York City
Τρ 28 Φεβ
20:45
Macclesfield Town
20:45
Gateshead
Τρ 28 Φεβ
20:45
Solihull Moors
20:45
Torquay United
Τρ 28 Φεβ
20:45
Southport
20:45
Chester
Τρ 28 Φεβ
20:45
Sutton United
20:45
Boreham Wood
Τρ 28 Φεβ
20:45
Tranmere Rovers
20:45
Forest Green Rovers
Τρ 28 Φεβ
20:45
Woking
20:45
Dover Athletic
Conference North »
Conference South »
Τρ 28 Φεβ
20:45
Margate
20:45
Chelmsford City
Τρ 28 Φεβ
20:45
St. Albans City
20:45
Wealdstone
Premier de Ascenso - Clausura ομάδα 3 »
AFC Champions ομάδα 3 »
Τρ 28 Φεβ
16:15
Zob Ahan
16:15
Al Ahli Jeddah
Τρ 28 Φεβ
14:00
Bunyodkor
14:00
Al Ain
AFC Champions ομάδα 4 »
Τρ 28 Φεβ
17:45
Al Hilal Riyadh
17:45
Al Rayyan
Τρ 28 Φεβ
16:10
Al Wahda
16:10
Persepolis

Follow BeSoccer on Facebook