We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
7

Όλα τα πρωταθλήματα και διοργανώσεις σε Ουκρανία

ομάδα 2
Wed 31 May
Dinamo Kiev
2-1
Chornomorets
Zorya Luhansk
2-0
Olimpik Donetsk
Oleksandria
1-1
Shakhtar Donetsk
team / Points
1 Shakhtar Donetsk SHA 80
2 Dinamo Kiev DYN 67
3 Zorya Luhansk ZOR 54
 
4 Olimpik Donetsk OLI 44
5 Oleksandria PFC 40
6 Chornomorets Odessa CHO 38
ομάδα 3
Wed 31 May
Stal
0-0
Vorskla Poltava
Dnipro
16:00
Volyn Lutsk
Karpaty Lviv
2-1
Zirka Kirovohrad
team / Points
1 Vorskla Poltava VOR 42
2 Stal Dniprodzerzhynsk STA 41
3 Zirka Kirovohrad ZIR 34
 
4 Karpaty Lviv KPT 30
5 Dnipro Dnipropetrovsk DNI 22
6 Volyn Lutsk VOL 7
Persha Liga
Thu 01 Ιούν
Obolon
1-0
Skala Stryi
Πα 02 Ιούν
Arsenal Kyiv
3-0
Inhulets
Poltava
2-2
Hirnyk-Sport
Illichivets
1-1
Desna Chernihiv
MFK Mykolaiv
1-0
Avanhard
Naftovyk-Ukrnafta
2-1
Kolos Kovalivka
Dnipro Cherkaskyi
3-0
Ternopil'
Helios Kharkiv
2-1
FC Veres
Sumy
2-0
Bukovyna
team / Points
1 Illichivets Mariupol ILL 81
2 Desna Chernihiv DES 74
3 FC Veres FCV 67
4 Helios Kharkiv HEL 58
5 Kolos Kovalivka KOL 57
6 Naftovyk-Ukrnafta Okhtyrka NAF 54
7 Avanhard Kramatorsk AVA 52
8 Dnipro Cherkaskyi CHD 48
9 Obolon OBO 45
 
10 Arsenal Kyiv ARS 45
11 Hirnyk-Sport HSP 43
12 Poltava POL 40
13 Inhulets INH 38
14 MFK Mykolaiv MFK 37
15 Sumy SUM 36
16 Bukovyna Chernivtsi BUK 33
17 Skala Stryi SST 20
18 Ternopil' TER 15
Druha Liga Ucrania
Πα 02 Ιούν
Kremin
3-1
Nikopol
Zhemchuzhyna Odesa
8-0
Metalurh
Krystal
16:00
Balkany Zorya
Myr
6-0
Sudnobudivnyk
Podillya
1-0
Illichivets II
Rukh Vynnyky
5-0
Enerhiya Nova Kak.
FC Nyva Vinnytsya
1-1
Real Pharma
Inhulets II
0-2
Teplovyk
team / Points
1 Zhemchuzhyna Odesa ZHO 74
2 Rukh Vynnyky RYV 72
3 Kremin KRE 68
4 Real Pharma RPH 55
5 Balkany Zorya BAL 54
6 FC Nyva Vinnytsya NYV 48
7 Myr MYR 47
8 Enerhiya Nova Kakhovka ENK 46
9 Inhulets II IHP 46
 
10 Teplovyk TIF 44
11 Nikopol NIK 41
12 Krystal FCK 38
13 Illichivets II ILL 32
14 Podillya Khmelnytskyi POK 24
15 Arsenal Bila Tserkva ABT 23
16 Metalurh Zaporizhya MZZ 21
17 Sudnobudivnyk SMY 20
Liga Ucrania Sub 19
Thu 25 May
Zirka Sub 19
1-3
Dynamo Kyiv Sub-19
Sat 27 May
Vorskla Poltava
4-1
Stal
Chornomorets
6-0
Skala Stryi
Volyn Lutsk
1-2
Zorya Luhansk
Shakhtar Donetsk
1-3
Olimpik Donetsk
Arsenal Kyiv
0-2
Karpaty Lviv
Κυ 28 May
Oleksandria Sub19
1-0
Dnipro Sub 19
team / Points
1 Dynamo Kyiv Sub-19 DKY 70
2 Oleksandria Sub19 OLE 51
3 Shakhtar Donetsk U19 SHK 50
4 Chornomorets Sub 19 CHO 46
5 Vorskla Poltava Sub 19 VOP 45
6 Olimpik Donetsk Sub 19 OLD 42
7 Karpaty Lviv Sub 19 KAR 38
 
8 Zorya Luhansk Sub 19 ZOL 33
9 Volyn Lutsk Sub 19 VOL 28
10 Skala Stryi Sub 19 SKS 27
11 Arsenal Kyiv Sub 19 ARK 25
12 Stal Dniprodzerzhynsk Sub19 SDN 25
13 Dnipro Sub 19 DNI 22
14 Zirka Sub 19 ZIR 9
Confederations Cup »
Thu 29 Ιούν
20:00
Γερμανία
20:00
Μεξικό
Copa Sudamericana »
Thu 29 Ιούν
00:15 Ολοκληρώθηκε
Defensa Justicia
1 - 0
Chapecoense ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Βίντεο
Thu 29 Ιούν
02:45
Patriotas Boyacá
02:45
Corinthians
International Friendly »
Thu 29 Ιούν
03:06
Μεξικό
03:06
Ghana
Q. Europa League ομάδα 1 »
Thu 29 Ιούν
20:00
Maccabi Tel Aviv
20:00
KF Tirana
Thu 29 Ιούν
16:45
Kairat Almaty
16:45
Atlantas
Thu 29 Ιούν
18:45
Beitar Jerusalem
18:45
Budapesti Vasas
Thu 29 Ιούν
20:30
Siroki Brijeg
20:30
Ordabasy Shymkent
Thu 29 Ιούν
20:30
Crvena Zvezda
20:30
Floriana FC
Thu 29 Ιούν
20:45
Valletta FC
20:45
Folgore / Falciano
Thu 29 Ιούν
17:00
Ventspils
17:00
Valur
Thu 29 Ιούν
20:45
St. Johnstone
20:45
Trakai
Thu 29 Ιούν
19:00
Odd Grenland
19:00
Ballymena United
Thu 29 Ιούν
18:00
Shakhtyor
18:00
Sūduva
Thu 29 Ιούν
20:30
Mladost Lučani
20:30
Inter Baku
Thu 29 Ιούν
18:00
Chikhura
18:00
Rheindorf Altach
Thu 29 Ιούν
19:30
Fola Esch
19:30
Milsami Orhei
Thu 29 Ιούν
17:00
Partizani Tirana
17:00
Botev Plovdiv
Thu 29 Ιούν
19:00
UE Santa Coloma
19:00
Osijek
Thu 29 Ιούν
19:00
Zaria Balti
19:00
Sarajevo
Thu 29 Ιούν
20:00
Bala Town
20:00
FC Vaduz
Thu 29 Ιούν
18:00
VPS Vaasa
18:00
NK Olimpija Ljubljana
Thu 29 Ιούν
20:00
Connah's Quay
20:00
HJK Helsinki
Thu 29 Ιούν
14:00
Shirak
14:00
Gorica
Thu 29 Ιούν
19:00
Zirə
19:00
Differdange 03
Thu 29 Ιούν
21:15
KR Reykjavík
21:15
Seinäjoen JK
Thu 29 Ιούν
20:00
Vojvodina Novi
20:00
Ruzomberok
Thu 29 Ιούν
20:45
Glasgow Rangers
20:45
Progrès Nidderkuer
Thu 29 Ιούν
20:30
Domžale
20:30
Flora
Thu 29 Ιούν
20:45
Crusaders
20:45
FK Liepāja
Thu 29 Ιούν
17:00
Pyunik
17:00
Slovan Bratislava
Thu 29 Ιούν
18:30
Kalju
18:30
B36 Torshavn
Thu 29 Ιούν
20:30
Tre Penne
20:30
Rabotnički
Thu 29 Ιούν
17:30
Levadia
17:30
Cork City
Thu 29 Ιούν
19:00
Levski Sofia
19:00
Sutjeska
Thu 29 Ιούν
16:00
Irtysh Pavlodar
16:00
Dunav Ruse
Thu 29 Ιούν
20:45
Željeznicar
20:45
Zeta
Thu 29 Ιούν
19:00
AEK Larnaca
19:00
Lincoln Red Imps
Thu 29 Ιούν
20:00
Midtjylland
20:00
Derry City
Thu 29 Ιούν
17:30
Dinamo Minsk
17:30
NSÍ Runavík
Thu 29 Ιούν
18:45
Ferencvárosi
18:45
FK Jelgava
Thu 29 Ιούν
18:30
Lyngby BK
18:30
Bangor City
Thu 29 Ιούν
17:20
Trenčín
17:20
Torpedo Kutaisi
Thu 29 Ιούν
20:45
Lech Poznań
20:45
Pelister
Thu 29 Ιούν
20:30
Mladost
20:30
Gandzasar
Thu 29 Ιούν
20:45
Videoton
20:45
Balzan Youths
Thu 29 Ιούν
18:00
Dinamo Batumi
18:00
Jagiellonia Bialystok
Thu 29 Ιούν
20:00
Skënderbeu
20:00
Sant Julià
Thu 29 Ιούν
19:00
Haugesund
19:00
Coleraine
Thu 29 Ιούν
21:15
Stjarnan
21:15
Shamrock Rovers
Thu 29 Ιούν
20:00
Norrköping
20:00
Prishtina
Thu 29 Ιούν
20:00
Kí Klaksvík
20:00
AIK Solna
Thu 29 Ιούν
20:45
St. Joseph's
20:45
AEL Limassol
Thu 29 Ιούν
18:00
Šhkëndija 79
18:00
Dacia Chişinău
Friendly »
Thu 29 Ιούν
19:30
Kampenhout
19:30
Mechelen
Thu 29 Ιούν
18:00
Kobenhavn
18:00
Partizan Beograd
Thu 29 Ιούν
17:00
AGF Aarhus
17:00
Brabrand
Thu 29 Ιούν
18:00
Apollon Limassol
18:00
Mladá Boleslav
Thu 29 Ιούν
18:00
Bayern München
18:00
Dinamo Moskva
Copa do Brasil »
Thu 29 Ιούν
02:45
Flamengo
02:45
Santos FC
Thu 29 Ιούν
00:30 παιχνίδι οντας 86'
Grêmio Porto Ale.
3 - 0
Atletico PR Βίντεο
Thu 29 Ιούν
02:45
Palmeiras
02:45
Cruzeiro Belo Horizonte
Copa Argentina »
Thu 29 Ιούν
23:00
Unión Santa Fe
23:00
Nueva Chicago
Copa Colombia ομάδα 1 »
Thu 29 Ιούν
02:00
Jaguares FC
02:00
Junior
Us Open Cup »
Thu 29 Ιούν
04:30
Jose Earthquakes
04:30
Seattle Sounders
Thu 29 Ιούν
04:30
Angeles Galaxy
04:30
Sacramento Republic
Thu 29 Ιούν
00:30 παιχνίδι οντας 89'
Houston Dynamo
0 - 1
Kansas City Sporting
Thu 29 Ιούν
01:30 παιχνίδι οντας 44'
England Revolution
1 - 1
DC United
Thu 29 Ιούν
02:00 παιχνίδι οντας 7'
New York RB
0 - 0
Philadelphia Union
Thu 29 Ιούν
01:30 παιχνίδι οντας 38'
Miami FC
1 - 1
Atlanta United
Thu 29 Ιούν
02:00 παιχνίδι οντας 7'
Cincinnati
0 - 0
Chicago Fire
Torneo de Transición Bolivia »
Thu 29 Ιούν
02:30
Blooming
02:30
The Strongest
Thu 29 Ιούν
02:30
Bolívar
02:30
Oriente Petrolero
Thu 29 Ιούν
21:00
Sport Boys Warnes
21:00
Universitario de Sucre
Veikkausliiga »
Thu 29 Ιούν
17:30
PS Kemi
17:30
RoPS Rovaniemi
Copa COSAFA ομάδα 1 »
Thu 29 Ιούν
17:00
Τανζανία
17:00
Mauricio
Thu 29 Ιούν
17:00
Malawi
17:00
Αγκόλα
Primera A 1 Phase »
Thu 29 Ιούν
02:45
Barcelona
02:45
CS Emelec
Premier League »
Thu 29 Ιούν
16:30
Wadi Degla
16:30
El Dakhleya
Thu 29 Ιούν
16:30
Tanta
16:30
El Sharkia Zagazig
Thu 29 Ιούν
16:30
Misr El-Makasa
16:30
El Nasr Taadeen
Thu 29 Ιούν
16:30
Al-Mokawloon
16:30
Aswan FC
Pernambucano 1 »
Thu 29 Ιούν
02:45
Salgueiro
02:45
Sport Recife
PDL »
Thu 29 Ιούν
02:30
Brazos Valley
02:30
Cleburne
Thu 29 Ιούν
01:00
Weston
01:00
Palm Beach Suns
Thu 29 Ιούν
01:00
Wilmington
01:00
Carolina Dynamo
Thu 29 Ιούν
01:30
K-W United
01:30
West Virginia Chaos
Thu 29 Ιούν
01:30
Michigan Bucks
01:30
Dayton Dutch Lions
Thu 29 Ιούν
01:30
Seacoast United P.
01:30
Boston
Thu 29 Ιούν
02:00
Jersey Express
02:00
New York RB III
Cup »
Thu 29 Ιούν
21:15
Fylkir
21:15
FH Hafnarfjordur
Cuarta Suecia ομάδα 1 »
Thu 29 Ιούν
19:00
Nordvärmland
19:00
Uddevalla
Thu 29 Ιούν
19:00
Lerum
19:00
Stenungsund
Thu 29 Ιούν
19:00
Trollhattan FC
19:00
Vårgårda
Cuarta Suecia ομάδα 2 »
Thu 29 Ιούν
19:30
BK Forward
19:30
Norrtälje
Cuarta Suecia ομάδα 3 »
Thu 29 Ιούν
19:00
Morön
19:00
Piteå
Cuarta Suecia ομάδα 4 »
Thu 29 Ιούν
19:00
Linköping City
19:00
Rynninge
Thu 29 Ιούν
19:30
Sylvia
19:30
Haninge
Thu 29 Ιούν
19:30
Motala
19:30
Assyriska IF
Cuarta Suecia ομάδα 5 »
Thu 29 Ιούν
19:00
Halmia
19:00
Tvååker

Follow BeSoccer on Facebook