Ποδόσφαιρο Παρτιτούρες | Ολλανδία
Eredivisie »
Πα 19 Jan
20:00
Utrecht
20:00
AZ Alkmaar
Eerste Divisie »
Πα 19 Jan
20:00
Dordrecht
20:00
Fortuna Sittard
Πα 19 Jan
20:00
Go Ahead Eagles
20:00
MVV Maastricht
Πα 19 Jan
20:00
De Graafschap
20:00
Jong PSV
Πα 19 Jan
20:00
FC Oss
20:00
Jong Utrecht
Πα 19 Jan
20:00
Almere City
20:00
NEC Nijmegen
Πα 19 Jan
20:00
SC Telstar
20:00
FC Eindhoven
Πα 19 Jan
20:00
Helmond Sport
20:00
FC Volendam
Πα 19 Jan
20:00
Emmen
20:00
RKC Waalwijk
Eredivisie
Πα 19 Jan
Utrecht
20:00
AZ Alkmaar
Sat 20 Jan
Roda JC
18:30
Twente 1965
PEC Zwolle
19:45
NAC Breda
ADO Den Haag
19:45
VVV Venlo
Vitesse
20:45
Heerenveen
Κυ 21 Jan
Sparta Rotterdam
12:30
Excelsior
Willem II
14:30
Groningen
Ajax
14:30
Feyenoord
Heracles
16:45
PSV
Team / Points
1 PSV PSV 46
2 Ajax AJA 41
3 AZ Alkmaar AZA 38
4 PEC Zwolle ZWO 33
5 Feyenoord FEY 32
6 Utrecht UTR 28
7 Vitesse VIT 27
8 ADO Den Haag ADO 26
9 Heerenveen SCH 23
 
10 VVV Venlo VVV 22
11 Heracles HER 22
12 Excelsior EXC 21
13 Groningen GRO 20
14 Willem II WIL 16
15 NAC Breda NAC 16
16 Twente 1965 TWE 15
17 Sparta Rotterdam SPA 11
18 Roda JC RJC 11
Eerste Divisie
Πα 19 Jan
Dordrecht
20:00
Fortuna Sittard
Emmen
20:00
RKC Waalwijk
Helmond Sport
20:00
FC Volendam
SC Telstar
20:00
FC Eindhoven
Almere City
20:00
NEC Nijmegen
FC Oss
20:00
Jong Utrecht
De Graafschap
20:00
Jong PSV
Go Ahead Eagles
20:00
MVV Maastricht
Δε 22 Jan
Jong Ajax
20:00
Cambuur
AZ II
20:00
Den Bosch
Team / Points
1 Fortuna Sittard FOR 44
2 NEC Nijmegen NEC 43
3 Jong Ajax JON 39
4 SC Telstar TEL 34
5 Jong PSV PSV 31
6 Almere City ALM 30
7 FC Oss FCO 30
8 De Graafschap GRA 29
9 Emmen FCE 29
10 Den Bosch BOS 28
 
11 FC Eindhoven EIN 28
12 MVV Maastricht MVV 26
13 Cambuur BVO 26
14 RKC Waalwijk RKC 22
15 Dordrecht FCD 22
16 Go Ahead Eagles GAE 20
17 FC Volendam VOL 20
18 Helmond Sport HEL 19
19 AZ II ALK 16
20 Jong Utrecht JUT 10
ομάδα 1
Sat 20 Jan
VVOG
14:30
DOVO
Spijkenisse
14:30
Almere City II
Capelle
14:30
ASWH
Scheveningen
14:30
ACV
Harkemase Boys
14:30
DVS .33
Groningen II
15:00
Magreb 90
Spakenburg
15:00
ODIN .59
Quick Boys
15:00
ONS Sneek
Jong Twente
16:00
Volendam II
Team / Points
1 Spakenburg SPA 40
2 Almere City II ALM 36
3 Quick Boys QUI 31
4 DVS .33 DVS 29
5 Groningen II GRO 29
6 DOVO DOV 27
7 Harkemase Boys HAR 25
8 VVOG VVO 24
9 ASWH ASW 22
 
10 Scheveningen SCH 22
11 Jong Twente TWE 21
12 ODIN .59 ODI 21
13 Volendam II VOL 20
14 ONS Sneek ONS 19
15 Capelle CAP 15
16 Spijkenisse SPI 14
17 ACV ACV 14
18 Magreb 90 MAG 6
ομάδα 2
Sat 20 Jan
Westlandia
18:00
HV & CV Quick
Κυ 21 Jan
OJC Rosmalen
14:00
Dongen
USV Hercules
14:00
HSC 21
HBS
14:00
De Graafschap II
De Meern
14:00
Blauw Geel '38
UNA Brinvast
14:30
Vitesse II
OFC Oostzaan
14:30
JVC Cuijk
EVV
14:30
Quick '20
Be Quick 1887
14:30
ADO 20
Team / Points
1 UNA Brinvast UNA 38
2 Vitesse II VIT 37
3 HV & CV Quick QUI 31
4 ADO 20 ADO 28
5 OFC Oostzaan OOS 27
6 OJC Rosmalen OJC 27
7 JVC Cuijk JVC 27
8 Blauw Geel '38 BLA 24
9 EVV EVV 24
 
10 Dongen DON 24
11 Westlandia WES 20
12 HSC 21 HSC 20
13 USV Hercules USV 18
14 HBS HBS 16
15 De Graafschap II GRA 13
16 Be Quick 1887 BEQ 12
17 De Meern DEM 12
18 Quick '20 QUI 7
ομάδα 1
Sat 20 Jan
S Gravenzande SV
14:30
Achilles Veen
Swift
14:30
RVVH
Hoek
14:30
AFC II
Argon
14:30
Smitshoek
Rijsoord
14:30
Noordwijk
SteDoCo
14:30
Nootdorp
Jodan Boys
14:30
Zwaluwen
Ter Leede
14:30
Rijnvogels
Team / Points
1 Noordwijk NOO 34
2 Ter Leede TER 32
3 SteDoCo STE 28
4 Achilles Veen ACH 25
5 S Gravenzande SV FCS 23
6 Jodan Boys JOD 21
7 Hoek HOE 21
8 Rijsoord RIJ 20
 
9 Nootdorp NOO 19
10 Rijnvogels RIJ 18
11 Swift SWI 17
12 Zwaluwen ZWA 16
13 AFC II AFC 15
14 Smitshoek SMI 13
15 RVVH RVV 13
16 Argon ARG 6
ομάδα 1
Κυ 21 Jan
Leonidas
13:00
Alphense Boys
DHC Delft
14:00
SDO Bussum
SJC Noordwijk
14:00
MSC
Hollandia
14:00
RKAVV
Achilles 1894
14:00
RKHVV
De Bataven
14:00
VV Heerenveen
SWZ
14:00
Silvolde
Achilles 29 II
14:30
Purmersteijn
Team / Points
1 SJC Noordwijk SJC 29
2 Achilles 1894 ACH 28
3 Hollandia HOL 24
4 Silvolde SIL 23
5 Leonidas LEO 22
6 MSC MSC 20
7 Alphense Boys ALP 20
8 SDO Bussum SDO 19
 
9 Purmersteijn PUR 18
10 RKAVV RKA 16
11 De Bataven DEB 16
12 DHC Delft DEL 16
13 VV Heerenveen VVH 14
14 SWZ SWZ 13
15 RKHVV RKH 11
16 Achilles 29 II ACH 10
ομάδα 2
Sat 20 Jan
AZSV
14:30
Door Fusie Sterk
Huizen
14:30
Staphorst
SDC Putten
14:30
Excelsior .31
Berkum
14:30
Ajax Amateurs
Eemdijk
14:30
Sparta Nijkerk
NSC
14:30
Zuidvogels
HZVV
15:00
Genemuiden
Urk
15:00
Apeldoorn CSV
Team / Points
1 Genemuiden GEN 30
2 Excelsior .31 EXC 26
3 Staphorst STA 24
4 Door Fusie Sterk DFS 23
5 Ajax Amateurs AJA 23
6 Berkum BER 21
7 SDC Putten SDC 21
8 Eemdijk EEM 20
 
9 HZVV HZV 18
10 AZSV AZS 17
11 Apeldoorn CSV APE 16
12 Urk URK 15
13 Sparta Nijkerk SPA 14
14 Zuidvogels ZUI 13
15 NSC NSC 11
16 Huizen HUI 7
ομάδα 2
Κυ 21 Jan
Vlissingen
14:00
Baronie
IFC
14:00
EHC Hoensbroek
UDI '19
14:00
OSS '20
Den Bosch II
14:30
Juliana 31
Meerssen
14:30
RKSV Nuenen
Groene Ster
14:30
GOES
Halsteren
14:30
BVC '12 Beek
Woezik
14:30
Gemert
Team / Points
1 OSS '20	OSS 30
2 Gemert GEM 29
3 Halsteren HAL 24
4 EHC Hoensbroek EHC 23
5 Groene Ster GRO 23
6 GOES GOE 23
7 Vlissingen VLI 22
8 Den Bosch II DBI 21
 
9 Meerssen MEE 21
10 RKSV Nuenen NUE 20
11 UDI '19 UDI 19
12 IFC IFC 17
13 BVC '12 Beek BVC 13
14 Baronie BAR 12
15 Juliana 31 JUL 9
16 Woezik WOE 8
ομάδα 1
Κυ 28 Jan
Hillegom
14:00
HFC EDO
RKVV Velsen
14:00
AFC 34
Assendelft
14:00
Hoofddorp
LSVV
14:00
DEM Beverwijk
Uitgeest
14:00
Watergraafsmeer
Fortuna Wormerveer
14:00
Legmeervogels
AGB
14:30
Zeeburgia
Team / Points
1 JOS Watergraafsmeer JOS 23
2 Legmeervogels	LEG 23
3 Fortuna Wormerveer FWO 22
4 DEM Beverwijk DEM 22
5 Uitgeest UIT 19
6 LSVV LSV 18
7 AFC 34 AFC 15
 
8 Zeeburgia ZEE 13
9 Hoofddorp SVH 12
10 AGB AGB 9
11 HFC EDO EDO 9
12 RKVV Velsen RKV 9
13 Hillegom	HIL 7
14 Assendelft ASS 6
ομάδα 1
Sat 27 Jan
CSW
14:30
Forum Sport
Breukelen
14:30
WV-HEDW
Te Werve
14:30
ARC Alphense
Vitesse Delft
14:30
Sportlust 46
RKAV Volendam
14:30
Zwaluwen .30
Westlandia B
14:30
Marken
Xerxes DZB
14:30
Aalsmeer
Team / Points
1 ARC Alphense ARC 28
2 Sportlust 46 SPO 26
3 RKAV Volendam VOL 25
4 Forum Sport FSP 25
5 Xerxes DZB XER 23
6 Aalsmeer AAL 21
7 Westlandia B WES 16
 
8 WV-HEDW HED 15
9 CSW CSW 15
10 Zwaluwen .30 ZWA 14
11 Te Werve TEW 10
12 Breukelen BRE 8
13 Vitesse Delft VIT 4
14 Marken MAR 2

Follow BeSoccer on Facebook