Premiership
Sat 17 Φεβ
Ross County FC
1-1
Heart Midlothian
Hibernian FC
2-0
Aberdeen
Motherwell
0-1
Kilmarnock
Partick Thistle
1-2
Dundee
Κυ 18 Φεβ
Hamilton
3-5
Rangers FC
Celtic
0-0
St. Johnstone
Team / Points
1 Celtic CEL 61
2 Rangers FC GLA 52
3 Aberdeen ABE 52
4 Hibernian FC HIB 47
5 Heart of Midlothian HOM 38
6 Kilmarnock KIL 35
 
7 Motherwell MHE 32
8 Dundee DUN 28
9 St. Johnstone STJ 27
10 Partick Thistle FC PAR 24
11 Hamilton Academical HAM 23
12 Ross County FC ROS 21
First Division
Πα 23 Φεβ
Livingston FC
20:35
Dundee United
Sat 24 Φεβ
Inverness CT
16:00
Greenock Morton
Queen South
16:00
Dunfermline
Falkirk
16:00
Dumbarton
St. Mirren
16:00
Brechin City
Team / Points
1 St. Mirren STM 54
2 Livingston FC LIV 43
3 Dundee United DUN 40
4 Greenock Morton FC GRE 35
5 Dunfermline Athletic FC DUN 34
 
6 Queen of the South QOS 34
7 Inverness CT ICT 30
8 Falkirk FAL 29
9 Dumbarton DUM 20
10 Brechin City BRE 4
Second Division
Sat 17 Φεβ
Ayr United
3-0
East Fife
Airdrieonians
2-1
Queen's Park FC
Albion Rovers
2-2
Raith Rovers FC
Forfar Athletic
5-1
Stranraer
Arbroath
0-0
Alloa Athletic
Team / Points
1 Raith Rovers FC RAI 57
2 Ayr United THE 51
3 Alloa Athletic ALL 39
4 Arbroath ARB 38
5 Stranraer STR 35
 
6 Airdrieonians AIR 32
7 East Fife EAS 30
8 Forfar Athletic FOR 24
9 Albion Rovers THE 23
10 Queen's Park FC THE 21
Third Division
Sat 17 Φεβ
Clyde
2-0
Cowdenbeath
Elgin City
2-2
Montrose
Stenhousemuir
1-0
Edinburgh City
Stirling Albion
3-0
Annan Athletic
Peterhead
1-1
Berwick Rangers
Team / Points
1 Montrose THE 54
2 Peterhead THE 48
3 Stenhousemuir STE 41
4 Stirling Albion STI 39
5 Elgin City THE 37
 
6 Annan Athletic BLA 32
7 Clyde THE 29
8 Berwick Rangers THE 25
9 Edinburgh City EDI 19
10 Cowdenbeath CWB 10
Liga Lowland Escocia
Πα 16 Φεβ
Cumbernauld Colts
2-2
Gala Fairydean Ro.
Sat 17 Φεβ
BSC Glasgow
1-0
Selkirk
Civil Service Str.
3-1
Edinburgh
Dalbeattie Star
16:00
Whitehill Welfare
East Kilbride
6-0
Vale of Leithen
Spartans
2-1
Edusport Academy
Stirling
0-3
Gretna 2008
Κυ 18 Φεβ
East Stirlingshire
1-1
Hawick Royal Albe.
Team / Points
1 East Kilbride EAS 59
2 BSC Glasgow BSC 52
3 East Stirlingshire THE 50
4 Spartans SPA 50
5 Cumbernauld Colts CUM 34
6 Selkirk SEL 33
7 Gretna 2008 GRE 33
8 Stirling University STI 33
 
9 Civil Service Strollers CIV 30
10 Whitehill Welfare WHI 28
11 Edusport Academy EDA 26
12 AFC Edinburgh University AFC 23
13 Gala Fairydean Rovers GAL 23
14 Vale of Leithen VAL 19
15 Dalbeattie Star DAL 15
16 Hawick Royal Albert HAW 5
Liga del Este de Escocia
Sat 10 Φεβ
Leith Athletic
2-1
Peebles Rovers
Sat 17 Φεβ
Preston Athletic
5-0
Stirling
Eyemouth United
1-4
Leith Athletic
Kelty Hearts
9-0
Coldstream
Peebles Rovers
0-9
Lothian Hutchison
Tweedmouth Rangers
0-6
Heriot-Watt
Tynecastle
15:30
Ormiston
Tue 20 Φεβ
Preston Athletic
20:30
Lothian Hutchison
Sat 24 Φεβ
Ormiston
15:30
Heriot-Watt
Sat 10 Μάρ
Tynecastle
15:30
Kelty Hearts
Team / Points
1 Kelty Hearts KHE 48
2 Leith Athletic LEI 41
3 Preston Athletic PRE 38
4 Lothian Hutchison LOT 33
5 Heriot-Watt HER 33
6 Peebles Rovers PEE 24
7 Tynecastle TYN 18
 
8 Coldstream COL 18
9 Stirling University II STI 17
10 Burntisland Shipyard BUR 12
11 Ormiston ORM 11
12 Eyemouth United EYE 9
13 Tweedmouth Rangers TWR 0
Liga Escocesa Sub 20
Δε 19 Φεβ
Celtic Sub 20
1-4
Aberdeen Sub 20
Partick Thistle
1-1
Falkirk Sub 20
Tue 20 Φεβ
Johnstone
15:00
Hibernian Sub 20
Hearts Sub 20
18:00
Dundee United
Dundee Sub 20
19:00
Kilmarnock Sub 20
Hamilton
19:00
St. Mirren Sub 20
Wed 21 Φεβ
Motherwell Sub 20
15:00
Ross County
Team / Points
1 Hibernian Sub 20 HIB 37
2 Aberdeen Sub 20 ABE 35
3 Dundee Sub 20 DUN 34
4 Hearts Sub 20 HOM 28
5 Motherwell Sub 20 MOT 27
6 Hamilton Academical Sub 20 HAC 24
7 Celtic Sub 20 CEL 23
 
8 Ross County Sub 20 RCO 21
9 Partick Thistle Sub 20 PAT 21
10 St. Johnstone Sub 20 STJ 16
11 St. Mirren Sub 20 STM 16
12 Falkirk Sub 20 FAL 16
13 Kilmarnock Sub 20 KIL 13
14 Dundee United Sub 20 DUU 13
ομάδα 1
Δε 19 Φεβ
Stranraer Sub 20
20:30
Albion Rovers
Ayr United Sub 20
12-0
Clyde Sub 20
Wed 21 Φεβ
Queen's Park
20:45
Queen South
Airdrieonians
21:00
East Kilbride
Team / Points
1 Airdrieonians Sub 20 AIR 40
2 Stranraer Sub 20 STU 33
3 Queen's Park Sub 20 QPA 32
4 Ayr United Sub 20 AYR 29
5 Greenock Morton Sub 20 GRE 22
 
6 East Kilbride Sub 20 KIL 22
7 Queen of the South Sub 20 QSO 20
8 Clyde Sub 20 CLY 9
9 Albion Rovers Sub 20 ALB 1
ομάδα 2
Tue 20 Φεβ
Forfar Athletic
20:30
Alloa Athletic
Berwick Rangers
20:45
Livingston Sub 20
Wed 21 Φεβ
Cowdenbeath
20:30
Stirling Albion
Team / Points
1 Raith Rovers Sub 20 RRO 31
2 Forfar Athletic Sub 20 FOR 22
3 Alloa Athletic Sub 20 ALL 21
4 Livingston Sub 20 LIV 18
 
5 Stirling Albion Sub 20 STA 17
6 Berwick Rangers Sub 20 BER 15
7 Cowdenbeath Sub 20 COW 4

Follow BeSoccer on Facebook