6

Όλα τα πρωταθλήματα και διοργανώσεις σε Ελβετία

Super League
Sat 17 Φεβ
Basel
0-2
St. Gallen
FC Lugano
1-0
Grasshopper
Κυ 18 Φεβ
Sion
3-1
Lausanne Sports
Young Boys
3-1
Thun
Zurich
1-1
Luzern
Team / Points
1 Young Boys YOB 49
2 Basel BAS 41
3 Zurich ZUR 32
4 FC Lugano LUG 31
5 St. Gallen STG 30
 
6 Grasshopper GCZ 27
7 Luzern FCL 27
8 Lausanne Sports LAU 25
9 Thun THU 24
10 Sion SIO 20
Challenge League
Πα 16 Φεβ
Wil 1900
2-0
Winterthur
Sat 17 Φεβ
Rapperswil
3-1
Schaffhausen
Κυ 18 Φεβ
Aarau
4-1
Chiasso
FC Vaduz
5-1
Wohlen
Δε 19 Φεβ
Neuchâtel Xamax
1-1
Servette
Team / Points
1 Neuchâtel Xamax NEX 51
2 Servette SER 40
3 Schaffhausen SCH 36
4 FC Vaduz FCV 33
5 Rapperswil RAP 27
 
6 Aarau FCA 24
7 Chiasso CHI 21
8 Wil 1900 WIL 18
9 Winterthur WIN 16
10 Wohlen WOH 14
ομάδα 1
Sat 03 Μάρ
Echallens
17:00
Martigny
Lancy FC
17:00
Young Boys II
Meyrin
18:00
Lausanne Sport II
Κυ 04 Μάρ
Naters
14:30
Etoile Carouge
Fribourg
17:00
FC Azzurri 90
Thun II
17:00
Dudingen
Vevey Sports
17:00
Portalban
Team / Points
1 Lancy FC LAN 28
2 Martigny MAR 25
3 Fribourg FRI 25
4 FC Azzurri 90 FCA 24
5 Etoile Carouge ETO 21
6 Young Boys II YOU 21
7 Vevey Sports VEV 21
 
8 Lausanne Sport II LAU 20
9 Meyrin MEY 19
10 Naters NAT 19
11 Echallens ECH 19
12 Thun II THU 14
13 Portalban / Gletterens POR 13
14 Dudingen DUD 8
ομάδα 2
Sat 03 Μάρ
Black Stars
15:00
Luzern II
Zug
17:00
Bassecourt
Kickers Luzern
17:15
Munsingen
Κυ 04 Μάρ
Delemont
14:00
Schotz
Langenthal
15:00
Grasshoppers II
Buochs
17:00
Solothurn
FC Sursee
17:00
Baden
Team / Points
1 Solothurn SOL 40
2 Buochs BUO 29
3 Munsingen MUN 26
4 Luzern II LUZ 26
5 Grasshoppers II GRA 23
6 Black Stars BLA 23
7 Schotz SCH 22
 
8 Delemont DEL 19
9 Baden BAD 17
10 Zug ZUG 17
11 FC Sursee FCS 10
12 Bassecourt BAS 10
13 Langenthal LAN 8
14 Kickers Luzern LUZ 6
ομάδα 3
Sat 03 Μάρ
Wettswil-Bonstette
16:00
Tuggen
Red Star Zürich
16:00
Hongg
Mendrisio-Stabio
17:00
Seuzach
FC Balzers
17:00
FC Thalwil
Κυ 04 Μάρ
Kosova
15:30
St. Gallen II
Winterthur II
17:00
Eschen/Mauren
FC Gossau
17:00
AC Bellinzona
Team / Points
1 AC Bellinzona BEL 35
2 Mendrisio-Stabio MEN 26
3 FC Gossau FCG 24
4 FC Thalwil FCT 23
5 Kosova KOS 21
6 Red Star Zürich RSZ 21
7 St. Gallen II STG 18
 
8 Hongg HON 18
9 Seuzach SEU 17
10 Tuggen TUG 16
11 FC Balzers FCB 14
12 Winterthur II WIN 13
13 Eschen/Mauren ESC 11
14 FC Wettswil-Bonstetten FCW 11
ομάδα 1
Πα 09 Μάρ
Urania Genève Sp.
20:00
Interstar
Sat 10 Μάρ
Veyrier Sports
17:30
Conthey
Montreux Sports
18:00
Signal
Κυ 11 Μάρ
Chippis
-
Collex-Bossy
Servette II
-
Bex
Perly-Certoux
-
Terre Sainte
FC Monthey
-
CS Chênois
Team / Points
1 CS Chênois CSC 34
2 Terre Sainte TER 24
3 FC Monthey FCM 23
4 Servette II SER 23
5 Interstar INT 22
6 Conthey CON 22
7 Urania Genève Sport UGS 19
 
8 Chippis CHI 19
9 Veyrier Sports VEY 17
10 Signal Bernex-Confignon SBC 15
11 Montreux Sports MON 14
12 Collex-Bossy COL 13
13 Perly-Certoux PER 5
14 Bex BEX 5
ομάδα 2
Sat 10 Μάρ
Boudry
17:30
Bulle
Κυ 11 Μάρ
Echichens
-
Romontois
Sarraz-Eclépens
-
Vallorbe-Ballaigue
Genolier-Begnins
-
Stade Payerne
Dardania Lausanne
-
Tour Pâquier
Thierrens
-
Richemond
Farvagny / Ogoz
-
Colombier
Team / Points
1 La Sarraz-Eclépens SEC 31
2 Bulle BUL 31
3 Genolier-Begnins GEN 21
4 Romontois ROM 20
5 Colombier COL 20
6 La Tour /  Le Pâquier TPA 20
7 Echichens ECH 19
 
8 Farvagny / Ogoz FAR 18
9 Thierrens THI 18
10 Vallorbe-Ballaigues VAL 17
11 Dardania Lausanne DAR 16
12 Stade Payerne STA 10
13 Richemond RIC 8
14 Boudry BOU 7
ομάδα 3
Sat 10 Μάρ
Lerchenfeld
16:00
Dornach
Κυ 11 Μάρ
Bern 1894
-
Muri-Gümligen
Tavannes Tramelan
-
FC Konolfingen
Liestal
-
Binningen
Reinach
-
Timau Basel
FC Prishtina Bern
15:00
Allschwil
Biel-Bienne
15:00
Moutier
Team / Points
1 Biel-Bienne BIE 32
2 Tavannes / Tramelan TAV 26
3 Moutier MOU 24
4 Liestal LIE 24
5 Dornach DOR 24
6 FC Konolfingen FCK 24
7 Lerchenfeld LER 19
 
8 Timau Basel TIM 18
9 Binningen BIN 17
10 Allschwil ALL 17
11 FC Prishtina Bern FCP 11
12 Muri-Gümligen GUM 10
13 Reinach REI 10
14 Bern 1894 BER 3
ομάδα 4
Sat 10 Μάρ
Hochdorf
17:00
Brunnen
Κυ 11 Μάρ
Ascona
-
Locarno
Novazzano
-
Eschenbach
Hergiswil
-
Taverne
Ibach
-
Sarnen
Lugano II
-
Goldau
Tue 13 Μάρ
Perlen-Buchrain
20:00
FC Altdorf
Team / Points
1 Goldau GOL 33
2 Hergiswil HER 24
3 Novazzano NOV 23
4 Sarnen SAR 22
5 Taverne TAV 22
6 Ibach IBA 21
7 Locarno LOC 20
 
8 Brunnen BRU 19
9 Eschenbach ESC 15
10 Lugano II LUG 15
11 Perlen-Buchrain PER 14
12 FC Altdorf FCA 13
13 Ascona ASC 11
14 Hochdorf HOC 4
ομάδα 5
Sat 10 Μάρ
Dietikon
16:00
Wohlen II
Zofingen
17:00
Aarau II
FC Wettingen
17:00
Pajde
Biberist
18:00
Blue Stars Zürich
Κυ 11 Μάρ
Wangen
-
Rothrist
FC Muri
14:30
Schöftland
Olten
15:00
Dulliken
Team / Points
1 Zofingen ZOF 31
2 Pajde PAJ 28
3 Schöftland SCH 27
4 FC Muri FCM 21
5 Aarau II AAR 20
6 Dietikon DIE 18
7 FC Wettingen FCW 18
 
8 FC Blue Stars Zürich BST 17
9 Wangen WAN 16
10 Wohlen II WOH 15
11 Dulliken DUL 13
12 Olten OLT 13
13 Biberist BIB 10
14 Rothrist ROT 6
UCL »
Tue 20 Φεβ
20:45
Chelsea
20:45
Barcelona
Tue 20 Φεβ
20:45
Bayern München
20:45
Beşiktaş
Ligue 1 »
Tue 20 Φεβ
18:30
Troyes
18:30
Dijon FCO
Uefa Youth League »
Tue 20 Φεβ
18:00
Man. City Sub19
18:00
Internazionale Sub19
Tue 20 Φεβ
16:00 παιχνίδι οντας 10'
PSG Sub19
0 - 0
Barcelona Sub19
Primera Division »
Tue 20 Φεβ
01:15 Ολοκληρώθηκε
Colón
1 - 0
Gimnasia La Plata ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Championship »
Tue 20 Φεβ
20:45
Aston Villa
20:45
Preston North End
Tue 20 Φεβ
20:45
Barnsley
20:45
Burton Albion
Tue 20 Φεβ
20:45
Brentford
20:45
Birmingham City
Tue 20 Φεβ
20:45
Middlesbrough
20:45
Hull City
Tue 20 Φεβ
20:45
Millwall
20:45
Sheffield Wednesday
Tue 20 Φεβ
20:45
Nottingham Forest
20:45
Reading
Tue 20 Φεβ
20:45
Sheffield United
20:45
Queens Park Rangers
Tue 20 Φεβ
21:00
Bolton Wanderers
21:00
Sunderland
Copa Sudamericana »
Tue 20 Φεβ
23:15
Sport Rosario
23:15
Cerro CA
Friendly »
Tue 20 Φεβ
15:00 παιχνίδι οντας 57'
Arsenal Tula
0 - 0
Kairat Almaty
Tue 20 Φεβ
16:00 παιχνίδι οντας 6'
Kristiansund BK
1 - 0
FK Krasnodar
Tue 20 Φεβ
15:00 παιχνίδι οντας 56'
Tosno
0 - 0
Avangard Kursk
Paulista A1 »
Tue 20 Φεβ
00:00 Ολοκληρώθηκε
RB Brasil
1 - 1
Corinthians ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Tue 20 Φεβ
00:00 Ολοκληρώθηκε
Linense CA
2 - 3
Novorizontino ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
League One »
Tue 20 Φεβ
20:45
Fleetwood Town
20:45
Portsmouth
Tue 20 Φεβ
20:45
Shrewsbury Town
20:45
Gillingham
Confederation Cup »
Tue 20 Φεβ
14:00 Ολοκληρώθηκε
Gendarmerie
0 - 1
Simba SC ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Tue 20 Φεβ
14:00 Ολοκληρώθηκε
Green Buffaloes
2 - 1
Al-Masry ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Tue 20 Φεβ
15:30 παιχνίδι οντας 41'
CS La Mancha
0 - 0
Tanda
Tue 20 Φεβ
16:00 παιχνίδι οντας 11'
Deportivo Niefang
0 - 0
New Star
Tue 20 Φεβ
12:15 Ολοκληρώθηκε
ASPL 2000
4 - 1
Ngazi Club ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Tue 20 Φεβ
14:30 παιχνίδι οντας 87'
Anse Reunion
1 - 1
APR FC
Tue 20 Φεβ
18:30
Cape Town City FC
18:30
Young Buffaloes
Tue 20 Φεβ
13:30 Ολοκληρώθηκε
Masters Security
0 - 0
Petro de Luanda ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Tue 20 Φεβ
17:30
Hafia FC
17:30
Energie
Tue 20 Φεβ
17:00
CR Belouizdad
17:00
Onze Créateurs
Primera B Nacional »
Tue 20 Φεβ
01:05 Ολοκληρώθηκε
Aldosivi
1 - 0
Atlético Mitre SdE ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
League Two »
Tue 20 Φεβ
21:00
Barnet
21:00
Carlisle United
Tue 20 Φεβ
20:45
Crewe Alexandra
20:45
Exeter City
Tue 20 Φεβ
20:45
Cambridge United
20:45
Notts County
PSL »
Tue 20 Φεβ
18:30
Platinum Stars
18:30
SuperSport United
Primera B Colombia »
Tue 20 Φεβ
00:00 Ολοκληρώθηκε
Deportivo Pereira
2 - 1
Real Santander ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Tue 20 Φεβ
02:00 Ολοκληρώθηκε
Barranquilla
1 - 1
Cúcuta Deportivo ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
First Division »
Tue 20 Φεβ
20:45
Dumbarton
20:45
Greenock Morton FC
1. Lig »
Tue 20 Φεβ
17:00
Gaziantepspor
17:00
Altinordu
Tue 20 Φεβ
14:00 Ολοκληρώθηκε
Rizespor
3 - 0
Balikesirspor ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Tue 20 Φεβ
14:00 Ολοκληρώθηκε
Samsunspor
1 - 1
Ankaragucu ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Football League »
Tue 20 Φεβ
14:30 παιχνίδι οντας 87'
Kissamikos
2 - 0
Kallithea
Magyar Kupa »
Tue 20 Φεβ
17:00
Debreceni VSC
17:00
Dorogi FC
Tue 20 Φεβ
18:00
Diósgyőr VTK
18:00
Samsung Vác FC
Tue 20 Φεβ
14:00 Ολοκληρώθηκε
Nagykanizsai
1 - 3
Békéscsaba ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Tue 20 Φεβ
18:00
Újpest FC
18:00
Paksi SE
Tue 20 Φεβ
16:00 παιχνίδι οντας 10'
Zalaegerszegi TE
0 - 0
Puskás Akadémia
Conference »
Tue 20 Φεβ
20:45
Barrow
20:45
Gateshead
Tue 20 Φεβ
20:45
Boreham Wood
20:45
Maidstone United
Tue 20 Φεβ
20:45
Chester
20:45
Leyton Orient
Tue 20 Φεβ
20:45
Dover Athletic
20:45
Dagenham & Redbridge
Tue 20 Φεβ
20:45
Aldershot Town
20:45
Bromley
Tue 20 Φεβ
20:45
Ebbsfleet United
20:45
Woking
Tue 20 Φεβ
20:45
Tranmere Rovers
20:45
Macclesfield Town
Tue 20 Φεβ
20:45
FC Halifax Town
20:45
Hartlepool United
Tue 20 Φεβ
20:45
Guiseley
20:45
Fylde
Tue 20 Φεβ
20:45
Maidenhead United
20:45
Eastleigh
Tue 20 Φεβ
20:45
Solihull Moors
20:45
Wrexham
Tue 20 Φεβ
20:45
Torquay United
20:45
Sutton United
Conference South »
Conference North »
Primera B Metro. »
Tue 20 Φεβ
01:00 Ολοκληρώθηκε
Atlanta
2 - 0
CA San Miguel ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Premier de Ascenso - Clausura ομάδα 2 »
Tue 20 Φεβ
22:00
Ciervos
22:00
Cuatetes de Acapulco
Tue 20 Φεβ
00:00 Ολοκληρώθηκε
Cuautla
1 - 1
Orizaba ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
AFC Champions ομάδα 3 »
Tue 20 Φεβ
16:30
Al Sadd
16:30
Persepolis
Tue 20 Φεβ
14:00 Ολοκληρώθηκε
Nasaf
1 - 0
Al-Wasl ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
AFC Champions ομάδα 4 »
Tue 20 Φεβ
16:30
FC Esteghlal
16:30
Al Hilal Riyadh
Tue 20 Φεβ
16:10
Al Ain
16:10
Al Rayyan
AFC Champions ομάδα 5 »
Tue 20 Φεβ
11:30 Ολοκληρώθηκε
Kashiwa Reysol
1 - 1
Tianjin Quanjian ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Tue 20 Φεβ
13:00 Ολοκληρώθηκε
Kitchee FC
0 - 6
Jeonbuk Motors ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
AFC Champions ομάδα 6 »
Tue 20 Φεβ
11:00 Ολοκληρώθηκε
Ulsan Hyundai
2 - 1
Kawasaki Frontale ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Tue 20 Φεβ
13:00 Ολοκληρώθηκε
Shanghai SIPG
4 - 1
Melbourne Victory ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Regionalliga ομάδα 5 »
Non League Premier ομάδα 1 »
Tue 20 Φεβ
20:45
Needham Market
20:45
Burgess Hill Town
Tue 20 Φεβ
20:45
Staines Town
20:45
Hendon
Tue 20 Φεβ
20:45
Leiston
20:45
Margate
Non League Premier ομάδα 2 »
Tue 20 Φεβ
20:45
Whitby Town
20:45
Grantham Town
Tue 20 Φεβ
20:45
Rushall Olympic
20:45
Stafford Rangers
Non League Premier ομάδα 3 »
Tue 20 Φεβ
20:45
Tiverton Town
20:45
Kettering Town
Tue 20 Φεβ
20:45
Basingstoke Town
20:45
Stratford Town
Tue 20 Φεβ
20:45
Kings Langley
20:45
Royston Town
Tue 20 Φεβ
20:45
Redditch United
20:45
Gosport Borough
Tue 20 Φεβ
20:45
Hereford
20:45
St. Neots Town

Follow BeSoccer on Facebook